Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerine 2 gün kala İstanbul’da seçim çalışmalarını bugün Bayrampaşa’daki bir pazarda yürüten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile pazarda kıyafet satan Çankırılı işportacı Mehmet Özdemir arasında PKK tartışması yaşandı.

Pazarda bulunan vatandaşlarla selamlaşan Ekrem İmamoğlu’na bir pazarcı ise PKK göndermesi yaparak ‘PKK’lı olanları istemiyorum’ diye bağırmaya başladı.

Ekrem İmamoğlu ile restleşen Çankırılı pazarcı, tezgahın üzerine çıkarak İmamoğlu’na “sen PKK’lısın” diye bağırarak terör örgütü üyesi olmakla suçladı.

Ekrem İmamoğlu, önce vatandaşla konuşmaya çalıştı ancak hakaretler devam edince İmamoğlu, pazarcıyla girdiği tartışmada, "Sen ahlaksızın tekisin, haysiyetsizsin, terbiyesizsin" sözleriyle ağır hakaretlerde bulundu. Pazarcıda “Ben Çankırılıyım, Ben Anaodulu’dan geldim. Asıl sen ahlaksızsın. Bu sözlerin hepsini sana iade ediyorum” diye cevap verdi.

İmamoğlu’nu PKK’lı olmakla suçlayan Mehmed Özdemir, İmamoğlu’nun şikâyeti üzerine ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Taksi durağında silahlı kavga: 1 yaralı Taksi durağında silahlı kavga: 1 yaralı
Editör: Haber Merkezi