Çerkeş’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü çeşitli etkinliklerle kutlandı Çerkeş’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

ÖZEL HABER: Kurşunlu - Korgun karayolunda artan trafikle birlikte Kurşunlu ilçe merkezinde büyük trafik sorunu baş gösterdi.

Binlerce yıldır kullanılan İncegeliş Tuz yolu (Kervanyolu) diye adlandırılan Kurşunlu - Korgun karayolunda artan trafikle birlikte Kurşunlu ilçe merkezinde büyük bir trafik keşmekeşi yaşıyor.

Çankırı’yı İstanbul ‘a gidiş gelişle birlikte yaklaşık 95 km kısaltan Kurşunlu-Korgun karayolunun büyük kısmının tamamlamasıyla birlikte yol konforu oldukça arttı. Eski dağ yolunda virajların düzeltildiği, yol eğimin düşürülmesi ile birlikte ağır tonajlı araçlar olmak üzere bu yolu kullanan araç sayısında büyük artış yaşanıyor. Seyahatinde Ilgaz istikametini tercih etmeyen çok sayıda sürücü, Kurşunlu-Korgun yolunu tercih ediyor.

Ancak Korgun ve Kurşunlu ilçe merkezlerinde yol bağlantılarının tamamlanamaması beraberinde yeni bir sorunu getirdi. Korgun yolunun Kurşunlu ilçe merkezi girişinde D-100 karayoluna bağlantısının halen yapılamamış olması büyük sorun oluşturdu.  Kurşunlu ilçe merkezinden hızla geçen ağır tonajlı araçlar, çarşı merkezinde büyük bir yoğunluk oluşturuyor.  Karayolu trafiğine ilçe trafiği de eklenince çarşı merkezinde karşıdan karşıya geçmek bile zorlaşıyor. Çocuklu aileler ise ekmek almaya bile çocuklarını gönderirken büyük endişe yaşıyorlar.

I M G 0851

Editör: Ercan Şeker