Hatay’da 3 katlı apartmanın çatı katı alevlere teslim oldu. Yangın, itfaiye ekiplerinin kısa süren çalışmasıyla söndürülürken, vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Çankırı’da 91 acemi kasap hastanelik oldu Çankırı’da 91 acemi kasap hastanelik oldu

Defne ilçesi Aşağıokçular Mahallesi’nde 3 katlı apartmanın çatı katında yangın çıktı. Ev kısa sürede alevlere teslim olurken, vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek söndürürken, evde maddi hasar oluştu.

“Elektrikten kaynaklı yangın çıktı”

Yangının çıktığı evin sahibi Doğan Çıkık, "Elektrikten kaynaklı yangın çıktı. Evde kimse yoktu. Evin arka tarafında yangın çıktı” dedi.

“İtfaiye ekipleri yetişmeseydi daha kötü olabilirdi”

Yangının ilk anlarına şahit olan Meryem Üs isimli vatandaş da, "Biz aşağıda komşularımızla kahve içiyorduk. Aniden alevlerin ve çığlıkların yükseldiğini duyduk. Çocukların çıkması için elimizden geleni yaptık. O anda telefonumla 112’yi arayarak ihbarda bulundum. Alevler birdenbire her yeri sardı, korkular içerisindeydik. Dumanlar evime kadar gelerek mahalleyi sardı. İtfaiye ekipleri yetişmeseydi daha kötü olabilirdi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA