Necmettin Türkoğlu: Saçak’ta Bilişim Vadisi ve Proje Destek Ofisi kuracağız Necmettin Türkoğlu: Saçak’ta Bilişim Vadisi ve Proje Destek Ofisi kuracağız

Çerkeş ilçesinde elektrik kesintilerine köklü çözüm bulmak için yaklaşık 96 Milyon maliyet ile yapılan 154 KV’lık Trafo Merkezi için inşaat çalışmaları başladı. 

2022 yılı içerisinde Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, TEİAŞ Genel Müdürlüğü ekipleri ile bir araya gelerek ilçedeki elektrik kesintisi sorununu ortadan kaldırmak için girişimlerini başlatmıştı.

Yaklaşık 96 Milyon maliyet ile yapılan 154 KV’lık Trafo Merkezi için inşaat çalışmaları başladı.  Çerkeş Organize sanayi bölgesine kurulan Trafo merkezi Çerkeş OSB’de ve Çerkeş’te elektrik kesintisinin önüne geçecek. Çerkeş Belediyesi ilçe genelinde yapmış olduğu iyileştirme ve yenileme çalışmaları ile vatandaşlardan takdir topluyor.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı “ İlçemizde elektrik kesintileri sona erecek inşallah. Çerkeş Organize Sanayi Bölgemize 154 KV’lık trafo merkezi kurulumu için ilk kazma vuruldu. Büyüyen ve gelişen ilçemiz Çerkeş’imize hayırlı uğurlu olsun.” paylaşımında bulundu.

Editör: Haber Merkezi