Çerkeş’te kent meydanı yer altı otoparkında ilk kazma vuruldu!

Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde “ Yeni çarşı ve sosyal donatı” projesinde hızla sona doğru yaklaşılıyor. Çerkeş’in çehresini değiştirecek olan projede kent meydanı altına yapılacak olan yeraltı otoparkında ilk kazma vuruldu.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın “hayalim dediği” vizyon projesinde TOKİ tarafından 11 Ağustos 2021 tarihinde ihaleye çıkartılan “ Yeni çarşı ve sosyal donatı” projesinde kent meydanı altına yapılacak olana otopark için ilk kazma vuruldu.

Çerkeş’te hızla binalar yükselirken kent meydanı ve altına yapılacak olan 90 araçlık otopark içinde hafriyat çalışması başladı.

Çerkeş’ten Hasan Sopacı seçim bürosunu açtı! Çerkeş’ten Hasan Sopacı seçim bürosunu açtı!

Genel Yayın Yönetmenimiz Ercan Şeker’e projeyi gezdiren başkan Hasan Sopacı, önümüzdeki yaz ayına doğru projenin tamamlanacağını, belediye binası, ürün pazarı pazarı, çarşı ve konutların inşa aşamasında sona gelindiğini açıkladı.

Yeni çarşı ve sosyal donatı” projesi kapsamında; 134 konut, 46 işyeri, kapalı ürün pazarı (içinde 14 dükkan, balık pazarı, soğuk hava depoları ve sebze pazarının da bulunduğu), belediye hizmet binası, itfaiye binası, yeraltı otoparkı, şehir meydanı ve çevre düzenlemesi yer alıyor.

Editör: Haber Merkezi