Sağlık Bakanlığı Müşaviri Abdullah Yavuz, görevinden istifa ederek AK Parti'den Ilgaz Belediye Başkan aday adayı oldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri hızla yaklaşırken bürokrasinin deneyimli ismi, Sağlık Bakanlığı'nda bakanlık müşaviri olarak görev yapan Abdullah Yavuz, AK Parti'den Ilgaz Belediye Başkan aday adaylığı aday adaylığı müracaatında bulundu.

Haber Merkezimize konuşan Yavuz, “Doğup büyüdüğüm topraklarıma vefa borcumu ödemek gayesi ile Ilgazlı hemşerilerimin hâkimi değil, hizmetkârı olmak üzere aday adayı oldum.  Yazı, kışı ile ülkemizin doğa cenneti olan Ilgaz’ımızı 2023 hedefine taşımak için yola çıktık. En başta Kış turizminde Ilgaz’ı Dünya’da hak ettiği düzeye çekerek ilçemize ekonomik getiri sağlamaya yönelik çalışmalarımız bulunmaktadır.  Görev verilirse kafamda oluşan bir çok projeyi hayata geçirmeyi hedeflemekteyim. Öteleyen değil herkesi kucaklayan, tepeden bakan değil, gönüllere sevgi aşılayan, Mevlana’nın hoş görüsünü, Yunus’un sevgisini gönüllere doldurmaya talibim.“ dedi.

Abdullah Yavuz kimdir?

1959 yılında doğduğu Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde ilköğretimini tamamladı. 1977'de Düzce İmam Hatip Okulu'ndan mezun olduktan sonra Korkut Özal döneminde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na bağlı Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde memur olarak göreve başladı.

Aynı yıl Gazi Üniversitesi'ne kaydını yaptırdı. Mezuniyet sonrası 1984 yılında Ankara'da ilk kez merkez ilçeler bazında oluşturulan ve ilk başkanı Melih Gökçek ile Keçiören Belediyesi'nin kurucuları arasında yer aldı.

Sağlık Bakanlığı'na geçiş yaparak, çeşitli kademelerde personel, idari, mali işler birimlerinde şeflik, uzmanlık, şube müdürlüğü, daire başkanlığı, genel müdür yardımcılığı ve genel müdür vekilliği görevlerinde bulundu.

2011 yılında 663 sayılı yasayla yürürlüğe giren Teşkilat Kanunu'nda yapılan değişikliğe kadar Genel Müdür Yardımcılığı ünvanıyla Sağlık Bakanlığı'nın tüm arama ve nakillerinin yapıldığı Kur'a Komisyonu Başkanlığını yaptı.

Son olarak Sağlık Bakanlığı'nda 'Bakanlık Müşaviri' olarak görevdeyken Ilgaz Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Editör: Haber Merkezi