Çankırı’ya yerleşen depremzede vatanlarımızın yalnız olmadıklarını, Çankırı halkının onların yanında olduğunu göstermek ve biraz olsun acılarını hafifletmek için Genç Oluşum Derneği tarafından oluşturulan Çankırı Yanında yayınlanmaya başladı.


Veren el ile alan el arasında köprü oluşturmak için kurulan bu web sitesinde Çankırı’ya yerleşen depremzede misafirlerimizin ihtiyaçlarını bildirebilecekleri ve bu ihtiyaçların yardımsever halkımız tarafından imkanlar ölçüsünde karşılanabileceği bir sistem mevcut. Depremden etkilenen bölgeden gelmiş, AFAD’a kayıtlı ve Çankırı’da ikamet eden tüm misafirlerimiz talep oluşturabilir, onaylanmış talepleri yardımsever halkımız listeden görüp nasıl destek verebileceği konusunda GEODER ekibinden yardım alabilir.


Olabildiğince Çankırılıya ve depremzede misafirlerimize ulaşmak için çabaladıklarını bildiren Genç Oluşum Derneği gönüllüleri, halkımızdan sosyal medya ve diğer mecralardan sitenin paylaşımının yapılmasını bu sayede de biraz olsun misafirlerimize destek olmayı amaçladıklarını söylediler.


Ayrıca depremzede misafirlerimiz sitede bulunan harita üzerinden ilimizde bulunan ve onları ilgilendiren kamu kurumlarını, GEODER temas noktalarını, kendilerine destek olan işletmeleri öğrenebilirler. Destek olmak isteyen işletmeler ise iletişim bölümünden desteklerini iletip haritada yer alabilirler.

Editör: Haber Merkezi