DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı, TBMM 24. Dönem Çankırı Milletvekili Avukat İdris Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kutlama mesajı yayınladı.

Milli egemenlik meşalesinin yakıldığı Türkiye Büyük Milet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 100. Yıldönümünü vesilesi ile bir mesaj yayınlayan Şahin, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millettin olduğu, bir asırlık tarihi boyunca TBMM’nin, Türk siyasal hayatının en önemli kurumu olduğunu ifade etti.

Şahin mesajında şunları kaydetti:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşanabilecek bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek çocuk bayramıdır. Bu topraklarda yaşayan tüm çocukların bu onurlu görevi en güzel şekilde yerine getireceklerine inanan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de, bu büyük sevgi ve inancının bir ifadesi olarak bugünü Türk çocuklarına armağan etmiştir. Bugün bizlere düşen görev de, teslim aldığımız bu kutsal emaneti bizden sonra yaşatacak olan nesillere en ileri seviyede teslim etmektir. Bugün 100’ncü yaşını kutladığımız TBMM, bir asırlık tarihi boyunca Türk siyasal hayatının en önemli kurumlarının başında gelmiştir. Egemenliğin kayıtsız ve şartsız millettin olduğu, egemenlik ve milli irade kavramlarının şekil bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, zor zamanlarda üzerine düşen işlevi daima başarıyla yerine getirerek ulusumuzun istikametinin belirlenmesinde ışık olmuştur.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği bu anlamlı günün, çocuklarımız için güzel bir geleceğin, huzurun ve başarıların yeni bir başlangıcı olması temenni ederken, geleceğimizin teminatı olan bütün çocuklarımızın ve Türk milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm dünya çocuklarının barış ve huzur içinde yaşamasını diliyorum.

Editör: Haber Merkezi