Kurşunlu eski Belediye Başkanı İbrahim Doğu, MHP'den Çankırı milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 

MHP İl başkanlığından düzenlenen basın toplantısında konuşan Doğu, 70'li yıllarda Ülkü Ocaklarında başlayan siyasi hayatını kimseye nasip olmayacak şekilde Kurşunlu’da 20 yıl belediye başkanı olarak tamamladığını vurguladı. Belediye başkanlığında uzun süre görevde kalabilme başarısı gösterdiğini, hiçbir yolsuzluk ve olumsuzluk yaşamadığının altını çizen Doğu, şahsını, partisini ve halkın başını öne eğecek iş ve eylem içerisinde olmadığını söyledi.

 

Siyasi birikim ve tecrübelerinin Çankırı geneline fayda sağlayacağına olan inancını belirten Doğu, yerel siyasetten geldiği için MHP’nin oylarını artıracağını ifade etti.

 

Ülkenin içinde bulunduğu zor durumdan tek kurtuluş yolunun MHP olduğunu işaret eden Doğu, "Ülkemizin içinde bulunduğu kritik durumu ve Çankırı'nın her geçen gün eriyen ekonomik ve siyasi gücü düşünüldüğünde sadece benim değil, hepimizin taşın altına elini koyması gerekir. Türkiye'yi şirket sananlara ve şirket gibi yönetenlere, ona karşılıksız sevdalananların arasındaki farkın sınanacağı 7 Haziran seçimlerinde aday sıram ve olursa olsun hizmette geri durmayacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum. MHP'nin iktidara yürüyüşünün meşalesini Çankırı'dan yakalım. " dedi.

 

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Doğu, aday tespitinde teşkilat ve üyelerin görüşünün alınmasını, teşkilatın en büyük karar mercileri ve siyaseten her şeyin üstünde organlar olduğuna dikkat çekti.

 

MHP İl Başkanı Çetin Kapdan ise Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünü kutlayarak başladığı konuşmasında, 7 Haziran seçimlerinin ülke geleceği açısından önemli olduğuna dikkat çekti. Kapdan, MHP kadrolarının iktidara yürüdüğünü ve bu kutlu yürüyüşe Çankırı'nın 2 vekil çıkartarak destek vereceğine inancının tam olduğunu belirtti. 

Doğu, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Belediye Başkanlığı koltuğunu Ak Parti'ye kaptırmıştı.

Editör: Haber Merkezi