ÖZEL HABER: 2025 WSES 12. Dünya Kongresi Türkiye ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. 

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği, 2025 yılında yapılacak olan 12. World Society of Emergency Surgery (WSES) kongresini Türkiye’de yapmak için aday oldu.

Ev sahipliğine talip olan Türkiye, Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz Başkanlığında74 kişiden oluşan heyetle Rodos adasına adeta çıkartma yaptı. Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz, 25-28 Haziran 2024 tarihlerinde Rodos’ta düzenlenen 11. WSES Kongresinde Dünya’nın birçok ülkesinden gelen delegelere etkili bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından yapılan oylamada genel kurul tarafından 2025 yılında yapılacak olan 12. World Society of Emergency Surgery (WSES) kongresinin Türkiye’de yapılması oy birliği ile kabul edildi.

WSES 2024 Kongresi için Türkiye’den Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği Onursal Başkanı Dr. Cemalettin Ertekin, Dr. Oktar Asoğlu, Dr. Elif Mangan, Dr. Sezgin Uludağ, Dr. Arda Çetinkaya,  Dr. Salih Tosun, Dr. Berk Gökçek dâhil 74 doktor katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde Biden ile sohbet etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde Biden ile sohbet etti

Whatsapp Image 2024 06 27 At 16.33.59Çankırılı hemşerimiz Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz , “Yönetim kurulumuzdan aldığım yetki ile ikili görüşmeleri yürütmekten ve üç ayrı sunumla ülkemize ve derneğimize ait birikimleri katılımcılarla paylaşmaktan inanılmaz mutluyum. Aylardır verdiğimiz uğraşlarda mutlu sona bugün ulaştık. 12. WSES Dünya Kongresi’nin derneğimiz ve WSES işbirliği ile Türkiye’de yapılacağını sizlerle paylaşmaktan büyük bir gurur duymaktayız. Ülkemize, derneğimize ve tüm tıp camiamıza hayırlı olsun. Destek veren ve emeği geçen tüm meslektaşlarımıza da teşekkür etmeyi bir borç biliriz. “ açıklamasında bulundu.

Whatsapp Image 2024 06 27 At 16.29.44

Kongreye, WSES Başkanı Dr. Biffl, Genel Sekreteri Dr. Catena, Dünya Travma Derneği Başkanı Dr. Raul Coimbra, Türkiye’nin WSES National Delegeleri olan Dr. Hüseyin Kemal Raşa ve Dr. Arda Işık, WSES Kurucu Başkanı Dr. Moore, Kongre Başkanı Dr. Pikoulis, Dr. Ari Leppanemia, Dr. Micheal Sugrue, Dr Ioannis Hatzaras, Dr Gustavo Pereira Fraga, Dr Helmuth A. Segovia Logae, Dr Pantelis Vassiliu, Dr Krstina Doklestic Vasiljev, Dr Marius-Eugen Ciurea, Dr Fikri A Zidan ve Dünyanın bir çok ülkesinden delegeler katıldı.

Sırbistan, İsrail, Güney Kıbrıs, Romanya, Yunanistan, Singapur, Finlandiya, Portekiz, Brezilya başta olmak üzere çok sayıda ülke delegesi, kongreyi Türkiye’ye alan Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneğini kutladı.

Whatsapp Image 2024 06 27 At 16.34.00

Editör: Ercan Şeker