banner198

Çankırı'da yardımcı kaynaklar okullara gönderilmeye başlandı

Çankırı’da 2022-2023 Eğitim ve Öğretim sezonunda öğrencilere dağıtılmak üzere 205 bin 259 adet ücretsiz ders kitapları okullara dağıtılmaya başlandı.

Çankırı'da yardımcı kaynaklar okullara gönderilmeye başlandı
banner145

Çankırı’da Milli Eğitim Bakanlığınca 2022-2023 Eğitim ve Öğretim sezonunda öğrencilere dağıtılmak üzere 205 bin 259 adet ücretsiz ders kitapları okullara dağıtılmaya başlandı.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bildirdiğine göre, “uzaktan eğitim süresince oluşan muhtemel öğrenme kayıplarının giderilmesi adına Bakanlığımız tarafından titizlikte sürdürülen yardımcı kaynak dağıtım işlemleri ilimiz genelinde de titizlikle yürütülmektedir. “denilmekte.

Yardımcı kaynakların dağıtım ve ulaştırılması işlemlerini yerinde takip eden Destek Hizmetleri Şube Müdürü Recep Aydınçakır 2022-2023 ücretsiz ders kitabı teslim alma işleminin Çankırı Merkez ve 6 ilçe için tamamlandığı ve toplamda 205 bin 259 adet kitabın teslim alındığını aktardı.

Kitapların yüklenici firma tarafından okullara dağıtımının gerçekleştirileceğini ifade eden Aydınçakır,  öğrencilerin yardımcı kaynaklardan eksiksiz şekilde faydalanabilmesi için çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

Yeni eğitim öğretim yılını öğrencilerin en verimli şekilde geçirmeleri adına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından büyük titizlikle hazırlanan yardımcı kaynaklar, tüm eğitim kademeleri için 85 farklı çeşit ve 7 öğretmen kılavuzundan oluşuyor. Ülke genelinde ise 100 milyon yardımcı kaynağın 12 Eylül tarihinde öğrencilerin sıralarında hazır bulunması için çalışmalar tatil sürecinde yürütülmektedir.       

    

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2022, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER