Gulet Mi Yelkenli Tekne Mi Kiralamak Mantıklı?

Tatile çıkma öncesinde yapılacak aktiviteler arasına tekne gezisi eklediyseniz kesinlikle konuya dair net araştırmalar yapmanız gerekir. Özellikle tekne seçimi yapma öncesinde tercih etmenizde kolaylık oluşturan ada yachtsailing gulet kiralama firması bu konuda büyük destek sunacaktır. Genel bakımdan tekne gezileri her anlamda büyük beğeni toplar. Ancak arasında farklar bulunan seçenekler çok fazladır. Yelkenli tekneler çok farklı çeşitlerdedir. Küçük tekne, katamaran şeklindeki tekneler gibi farklı boyutlarda olduğu bilinen tekne türleridir. Gulet tekneler ise daha geniş ve büyük tekneler olup birden fazla direğe sahip seçeneklerdir.

Bütçe açısından değerlendirme yapan kişiler önceliği yelkenli tekne seçeneğinden yana kullanmaktadır. Ancak çeşitli hizmet ve etkinliklerin çok yönlü uygulanabilmesi adına gulet tekne seçiminin beklentiyi daha iyi şekilde karşıladığını söylemek mümkündür. Özellikle kalabalık aileler veya grup aktiviteleri açısından gulet tekne seçeneği önerilmektedir.

Gulet Tekne Özellikleri

Gulet tekneler günümüz koşullarında kalabalık grupların mavi tur gezilerinde en uygun tekne seçeneği olarak bilinmektedir. Genel bakımdan gulet tekne özellikleri yapısal anlamda merak edilen bir konudur. Bu bakımdan tekne yapısının özellikleri aşağıdaki gibi sıralanır.

·         Ladin gövdeye sahip olması

·         Çivisiz olması

·         Ahşap bağlantı yerlerinin en sağlam şekilde yapılmış olması

·         Birden fazla direğe sahip olması veya ana direği olması

·         Tekne kısmının ön bölümünde ekstradan küçük bir yelken yerleştirilmesi

·         Arka kısmında gerekli olması halinde Cenova yelkeni bulundurulması

Hava Filtresi Nedir ve Ne İşe Yarar? Hava Filtresi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Yelkenli Tekne Özellikleri

Yelkenli tekne modelleri birden fazla seçenekle karşılaştığımız tekne türüdür. Genel anlamda seçeneği çok fazla olduğu için yelkenli tekne çeşidini kimi zaman karıştırmak mümkün olabilmektedir. Genel bakımdan incelememiz bünyesinde yelkenli tekne özellikleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

·         Yelkenli tekne çeşitlerinde sedef, metal vinç, metal çubuk ve mekanik malzemelerin kullanılması

·         Birden fazla bölümü olması (Cenova, baş, ana yelken, baş ıstralya vb.)

·         Tasarım şekline göre hız değişikliği imkânı sunması

Genel bakımdan bireysel kullanımlarda veya düşük kişi sayısı halinde yelkenli tekne seçeneği daha mantıklı diyebiliriz. Genelde turistik gezilerde ve spor karşılaşmalarında tercih edilen yelkenli tekneler, rüzgâr enerjisiyle çalışan araçlardır. Yelkenli tekne demek tekne de takılı duran gergin bezler anlamını taşımaktadır. Kimi zaman kısaltması ile sadece yelkenli şeklinde de ifade edilen teknelerdir. Bireysel kullanım düşünenler için yelkenli tekne kiralama seçeneklerini inceleyebilir, uygun modeline ulaşabilirsiniz.

Gulet Kiralama Fiyatları

Gulet teknelerin özellikleri bakımından uzun deniz seyahatlerinde çokça tercih edildiğini belirtmek gerekir. Yapısal özellikleri beraberinde en dayanıklı ve güvenli tekneler olduğu bilinir. Tatil programınızı gulet tekne beraberinde planlayabilmeniz mümkündür. İstenilen rotayı seçmek veya en beğenilen koyların gezisine çıkmak için en iyi seçenektir. Bu konuda ada yachtsailing firmasının uzman personelleri desteğini esirgememektedir. Seyahat kapsamında tüm ihtiyaçlarınızı ve isteklerinize belirlemeniz de mümkündür.

Gulet kiralama sayesinde koy ve adaların mükemmel güzelliğini keşfetmeniz en iyi fırsatınız olacaktır. Karadan ulaşamadığınız yerlere gitme şansı bulacaksınız. Ayrıca çeşitli plajlarda güneşlenme imkânı bulurken bir yandan da balık tutma gibi denemediğiniz aktiviteleri de yapabileceksiniz. Gulet kiralama fiyatları hakkında araştırma yaparken fiyat tablosunun değişken ilerlediğini görebilirsiniz. Bu durum gulet tekne fiyatına, belirlenen rotaya, aşçı, kaptan, personel ve temizlik ücretlerine bağlı şekilde değişmektedir. Ayrıca transitlog, mazotsuz su sporu aktiviteleri de bu fiyata dâhil edilen durumlardır. Bu nedenle isteğe bağlı özellikler bünyesinde değişkenlik taşıdığını bilmeniz gerekiyor. Bir tekne içinde ihtiyaç ve beklentiler kişiden kişiye değişir. Bu bakımdan belirtilen hizmetlerin sadece gulet tekne seçeneğinde değil diğer seçeneklerde de aranılan özellik olduğu bilinmektedir.

Editör: Haber Merkezi