banner198

Bakın Çankırı'da hava nasıl olacak!

Çankırı yağışlı havanın etkisine giriyor

Bakın Çankırı'da hava nasıl olacak!
banner145

Yurdun batı kesimlerinin bugün( Çarşamba ) akşam saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz kıyılarında başlayacak yağışların;
23.10.2014 Perşembe günü : Çankırı'da yağış beklenmiyor. Açık ve az bulutlu. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de devam etmesi bekleniyor. Yağışların Marmara'nın batısı (Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir'in batı ilçeleri ), Kıyı Ege'de ( İzmir ve Aydın) kuvvetli (20-50mm) , Muğla ve Antalya çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100mm üzeri) olması bekleniyor. Rüzgarın; yurdun batı kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

24.10.2014 Cuma günü : Çankırı Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu dışındaki tüm bölgelerimizin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Ege kıyılarında ( İzmir ve Aydın) kuvvetli (21-50 mm) , Muğla ve Antalya çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100mm üzeri) olması bekleniyor.

25.10.2014 Cumartesi günü :Çankırı Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. ülkemizin büyük bir bölümünde devam edecek olan yağışların, Batı kesimlerde kuvvetli yer yer çok kuvvetli (20-75mm) , Muğla ve Antalya çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm üzeri) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara'da kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Yağışların, Pazar ve Pazartesi günü ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Cuma günü yağışla birlikte batı kesimlerden itibaren hissedilir derecede (6 ila 8 derece) düşmeye başlayacak olan hava sıcaklığının, hafta sonu kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojik uyarı ve raporlar dikkatle takip edilerek, şiddetli yağış ve rüzgarın oluşturabileceği olumsuz şartlara ( ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, hortum, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı,.

Oluşması Muhtemel Riskler:Ani Sel - Su Baskını - Heyelan - Yıldırım - Çatı Uçması - Ulaşımda Aksamalar - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi

Uyarı Yapan Merkez: Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü  


Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER