banner198

Çankırı'ya ilk kar yağdı

Çankırı’nın yüksek kesimlerinde öğle saatlerinde aralıklarla yağan kar etkisini göstermeye başladı.

Çankırı'ya ilk kar yağdı
banner145
Meteorolojicini günler öncesinden Çankırı'nın kuzey bölgeleri için duyurduğu kar yağışı öğle saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı.


 Tıkla ve galeriye git!


Çankırı’nın yüksek kesimlerinde öğle
 saatlerinde aralıklarla yağan kar  Çerkeş, Bayramören, Ilgaz, Atkaracalar- Kurşunlu- Orta- Bayramören ilçelerinde etkisini gösterdi. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 20 cm'ye kadar ulaştığı bildirildi.

 

Çankırı-Ilgaz Dağı arasında aniden bastıran kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler  yolda kaldı. Makas yapan  TIR'lar nedeni ile Ilgaz ve Kastamonu'yu bir birine bağlayan Ilgaz dağı geçidinde geçişler güçlükle sağlandı.  Hazırlıksız yola çıkan araç sürücüleri, kar nedeniyle yolda mahsur kaldı. Araçların imdadına ise, greyderler yetişti. Bazı araçlar kaldıkları yerden çekici vasıtasıyla kurtarıldı.Kar kalınlığı Ilgaz'ın yüksek kesimlerinde 25 santimetreye kadar ulaştı.Karayolları ekipleri don olayına karşı Samsun'u İstanbul'a bağlayan D-100 karayolunda tuzlama çalışması yaptı.

 

 
Öte yandan yılın ilk kar yağışına şahit olan vatandaşlar sosyal medya hesaplarından çok sayıda fotoğraf paylaşımı yaptılar.
 

Foto galeriye git

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 05:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304