banner198

Meteoroloji uyardı! Çankırı'ya Kar geliyor...

Türkiye'nin pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Meteoroloji uyardı! Çankırı'ya Kar geliyor...
banner145
Türkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışhavanın etkisine girmesi bekleniyor. Meteoroloji, 21 Aralık Pazar Günü akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının Ankara-İstanbul otoyolunun, özellikle Kızılcahamam ile Düzce arasında kalan bölümünde ulaşımda aksamalara yol açabileceği uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin 21 Aralık Pazar Günü öğle saatlerinden sonra Balkanlar üzerinden gelecek olan soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Pazar Günü Trakya, Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatı kesimlerinde başlayacak yağışların genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Bilecik ve Kütahya ile Bursa’nın dağlık kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


Pazartesi Çankırı'da kar var!

Yağışların 22 Aralık Pazartesi Günü Çankırı2nın yüksek kesimlerinde kar şeklinde alçak kesimlerinde ise karla karışıl,k yapmur şeklinde yağacağı tahmin edilmekte. Yağışlar Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduktan sonra 23 Aralık Salı Günü yurdu terk etmesi tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur, iç ve doğu bölgelerin de ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

Meteoroloji, 21 Aralık Pazar Günü gece saatlerinden itibaren başlayacak kar yağışının D-100 (E-80) karayolunun, özellikle Çerkeş ile Ilgaz arasında kalan bölümünde ulaşımda aksamalara yol açabileceği uyarısında bulundu. Bölgemizde görülecek kar yağışına ve ardından meydana gelecek buzlanma ve don olayına karşı sürücüler başta olmak üzere vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor.


Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 02:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER