banner198

Çankırı'da 50 noktaya tekstil atığı kumbarası yerleştirildi!

Çankırı Belediyesi kullanılmış giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerinin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla şehir merkezinde 24 noktaya tekstil ürünleri kumbaraları yerleştirdi.

Çankırı'da 50 noktaya tekstil atığı kumbarası yerleştirildi!
banner145

Çankırı Belediyesi kullanılmış giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerinin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla bir firmayla yaptığı protokol kapsamında şehir merkezinde 24 noktaya tekstil ürünleri kumbaraları yerleştirdi. Devam eden çalışmalar kapsamında geri dönüşüm kumbaralarının sayısının 50’ye çıkacağı bildirildi.

Çankırı Belediyesi, çevreci bir anlayışla hareket ederek atık haline gelen kullanılmış ayakkabı, giysi ve tekstil ürünlerini değerlendirecek. Vatandaşların çoğunu çöpe attığı ürünler, Belediyenin protokol yaptığı bir firma aracılığı ile belirli noktalarda toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, geri dönüşüm kumbaraları için vatandaşların kolay ulaşabileceği elli farklı nokta belirlediklerini söyleyerek çevreyi kirleten farklı atıklara çözüm getirirken ekonomiye de hammadde kazandıracaklarının altını çizdi. Çankırı halkından da konu ile ilgili hassasiyet göstermelerini beklediklerini ifade eden Esen, vatandaşların kullanmadıkları giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerini geri dönüşüm kumbaralarına atarak ekonomiye olumlu katkı sağlamalarını rica etti. 

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER