banner198

Çankırı eski Milletvekili Nuri Çelik Yazıcıoğlu vefat etti!

Çankırı’yı TBMM’de 14. ve 16. dönem CHP Milletvekili olarak temsil eden Nuri Çelik Yazıcıoğlu (87) tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Çankırı eski Milletvekili Nuri Çelik Yazıcıoğlu vefat etti!
banner145

Çankırı’yı TBMM’de 14. ve 16. dönem CHP Milletvekili olarak temsil eden Nuri Çelik Yazıcıoğlu (87) Ankara’da tedavi gördüğü özel hastanede vefat etti. Uzun süredir yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden Yazıcıoğlu, Çankırı Milletvekili olarak 2 dönem TBMM’de görev yaptı.

Asıl mesleği öğretmenlik olan Nuri Çelik Yazıcıoğlu’nun cenazesi, bugün Ilgaz Yeşildumlupınar köyünde ikindi namazını müteakip toprağa verileceği öğrenildi.  

CHP’nin Çankırı’da çıkarttığı son milletvekili

Öte yandan Nuri Çelik Yazıcıoğlu, Çankırı’da CHP’nin çıkarttığı son milletvekili olarak kayıtlara geçti. 12 Eylül 1980 askeri darbesi ile görev süresi sonra eren Yazıcıoğlu’ndan sonra CHP Çankırı’da 40 yıldır milletvekili çıkartamıyor.

Nuri Çelik Yazıcıoğlu kimdir?

Gazi Eğitim Enstitüsü ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü mezunudur. Kurşunlu Çavundur Köyü İlkokul Öğretmenliği, Trabzon Beşikdüzü Kız Öğretmen Okulu Eğitim Şefliği, Zonguldak İlköğretim Müfettişliği, Kastamonu Kız Öğretmen Okulu Müdürlüğü, Hasanoğlan Öğretmen Okulu Eğitim Şefliği, Millî Eğitim Bakanlığı Başmüşavirliği, TBMM 3.(XIV) ve 5.(XVI) Dönem Çankırı Milletvekilliği, 3.(XIV) Dönem Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği yapmıştır. Evli ve altı çocuk babasıdır.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2020, 12:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE ERKAL YAZICIOĞLU
EMRE ERKAL YAZICIOĞLU - 3 yıl Önce

IŞIKLAR İÇİNDE UYU BABAM

Gülsen er
Gülsen er - 2 yıl Önce

Babamın can dostu mekanın cennet olsun sizi unutmayacagiz

Gülsen er
Gülsen er - 2 yıl Önce

Babamın kadim dostu bizlerin manevi babası mekanın cennet olsun nur içinde yat

Dr. Temel PAMİR
Dr. Temel PAMİR - 1 yıl Önce

Sevgili öğrencim Ergül Yazıcıoğlu ve babası değerli dostum Nuri Çelik Yazıcıoğlu; ışıklar içinde yatın. Sizleri sevgi ve saygıyla anacağım.

Güler Akkaymak Çelik
Güler Akkaymak Çelik - 1 yıl Önce

Mekanın cennet olsun canım abiciğim.

Dr. Temel PAMİR
Dr. Temel PAMİR - 12 ay Önce

Yaşamını eğitime, çocuk ve insan haklarına adamış onur anıtı. Işıklar içinde uyusun.

Güler Çelik Akkaymak
Güler Çelik Akkaymak - 8 ay Önce

Mekanın cennet olsun canım abiciğim , Nurlarda yat.

Ali yavuz kesekoyü ılgaz
Ali yavuz kesekoyü ılgaz - 7 ay Önce

Ben taksi şoförlüğü yapıyorken arabama bindi nereli olduğumu sordu ben çankırı ılgaz deyince konuşurken eski çankırı mv olduğunu söyledi bende ismini duymuştum taksime binen en samimi cana yakın kişilerden biriydi bu o gün orada anlamıştım.hemde hemşehri canlısı.günlerden ramazandı.adrese vardığımızda ücreti verdi fakat beni bir türlü bırakıyordu illa iftarı birlikte bizde açalım diye daha bir saat vardı 10 dakika abartısız konuşuyorum bana yalvardı ne olur gel Allah ne verdi ise bizde iftar açalım. Çok ama çok duygulandım ama belli etmemeye çalışarak evde çocukların beni bekler olduğunu söyleyerek birazda üzgün oradan ayrılıyorken cebinden bir şeker çıkarıp bana verdi bu şekerle orucunu aç dedi tamam dedim söz istedi verdim ve ayrıldım hiç unutamam unutmam bizlere solcu inançsız vs gibi tanıtılan bu adam bir insanlık timsaliydi.
Allah gani gani rahmet eylesin taksiratlarını afv etsin mekanı cennet olsun.ben ondan razı oldum Allah'da ondan razı olsun

SIRADAKİ HABER