banner198

Çankırı'nın mahallelerinde şenlik var!

Çankırı Belediyesi “Eğlence Mahallemde” projesi ile çocuklara keyifli bir yaz tatil programı yaşatıyor.

Çankırı'nın mahallelerinde şenlik var!
banner145

Çankırı Belediyesi “Eğlence Mahallemde” projesi ile çocuklara keyifli bir yaz tatil programı yaşatıyor. Geleneksel çocuk oyunlarının yaşatıldığı etkinliklerde, çocukların mümkün olduğunca sanal dünyadan uzak tutulmasına olanak sağlanmış oluyor.

Aktivitelerin ilki Karataş, Tabakhane, Alibey ve Mimar Sinan Mahallelerinde yaşayan çocukların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Belediye Çocuk Meclisi, yöresel masal anlatımını, kukla gösterilerini, geleneksel çocuk oyunlarını, bilmeceleri, palyaçolu eğlenceleri, yüz boyama, pamuk şeker ikramı, hediye balonlar gibi birçok etkinliği mahallelere taşıdı. Yaz tatilini Çankırı’da geçiren çocuklar bir arada eğlenmenin tadına vardı.

Mahalle eğlencesine gönüllü gençler ile birlikte Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in eşi Betül Esen de çocukları ile birlikte katıldı. Çocuklar, mahalle arkadaşları ile birlikte kaşıkta top taşıma, halat çekme ve parkur yarışmalarında kıyasıya yarıştı. Tatlı bir rekabetin yaşandığı çocuk oyunları hem oynayanlara hem de izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Başkan Esen, çocukların eğlenirken geleneksel çocuk oyunları, yöresel masal anlatımları ve kukla gösterileri gibi faaliyetler ile geçmiş ve bugün arasında bağ kurmalarını istediklerini belirtti. Esen, “Eğlence Mahallemde” projesinin tüm mahallelere ulaştırılacağını da sözlerine ekledi.  

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Yalçın
Salih Yalçın - 5 yıl Önce

MaşAllah Sayın Belediye Başkanımıza ve ekibine.
Eğitim; aile-sokak-okul işbirliği ile başarıya ulaşacaktır. Başarılarınızın artarak devamını dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner304