banner198

Erva Maraş 23 Nisan Şarkı Yarışmasında Türkiye 3. sü Oldu

Erva Maraş TBMM 102.Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste yarışmasında ‘’ En Güzel Bayram” şarkısının sözlerini yazarak Türkiye 3.sü oldu.

Erva Maraş 23 Nisan Şarkı Yarışmasında Türkiye 3. sü Oldu
banner145

Çankırı Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulu 3/D sınıfı Öğrencisi Erva Maraş TBMM 102.Yılında 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste yarışmasında ‘’ En Güzel Bayram” şarkısının sözlerini yazarak Türkiye 3.sü oldu.

TBMM'nin açılışının 102. yılı etkinlikleri kapsamında, 23 Nisan Çocuk Şarkısı Söz ve Beste Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi. TBMM ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreni TBMM Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, çok heyecanlı olduğunu belirterek, bu birliktelikten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. TBMM'nin 102. yılının idrak edildiğini dile getiren Kumbuzoğlu, "İstiklalimizin ve istikbalimizin karargahının açılış yıl dönümünü çocuklarımız, gençlerimiz başta olmak üzere aziz milletimizle coşkuyla kutluyoruz." dedi. Etkinlikleri tüm Türkiye'ye yaydıklarını ve tüm insanlara dokunduklarını dile getiren Kumbuzoğlu, yaklaşık 3 aydır gerçekleştirilen etkinliklerle tüm vatandaşlara, gençlere, çocuklara TBMM'nin temsil gücünü hissettirdiklerini kaydetti.TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali KUMBUZOĞLU, düzenledikleri yarışmalara 81 vilayetin yanı sıra yurt dışından da katılım olduğunu ifade ederek, etkinlikler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Türkiye geneli 487 kişi arasından 3.olan Erva Maraş’ın sözlerini yazdığı ‘’ En Güzel Bayram” eserinin bestesini İsmail Doğan yaptı.

 Yarışmada dereceye giren eser ve sahipleri :

1-   ‘’Ben 23 Nisan’’ söz ve beste sahibi İlhan ÇINAR,

2-   ‘’Hoş geldin 23 Nisan’’ söz ve beste sahibi Mehmet Ali AÇIKSÖZ

3-    ‘’En Güzel Bayram’’ söz Erva MARAŞ, beste İsmail DOĞAN

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304