banner198

Türk Sağlık-Sen Devlet Hastanesinde yaşananlara sert çıktı!

Türk Sağlık Sen İl Temsilcisi Serhat Gökçe, Çankırı Devlet Hastanesinde yaşanan yolsuzluk, usulsüzlük ve hasta bilgilerinin kurum dışarısına çıkartılmasına sert tepki gösterdi.

Türk Sağlık-Sen Devlet Hastanesinde yaşananlara sert çıktı!
banner145

Türk Sağlık Sen İl Temsilcisi Serhat Gökçe, Çankırı Devlet Hastanesinde yaşanan yolsuzluk, usulsüzlük ve hasta bilgilerinin kurum dışarısına çıkartılmasına sert tepki gösterdi.

Olaya karışan isimlerin hepsinin ‘Sarı Sendika’ diye nitelendirilen Sağlık Sen Yöneticisi olduklarına dikkat çeken Gökçe, soruşturmaya konu olan şahıslar çeşitli idari cezalara çarptırılmıştır. Valiliğimiz detaylı değerlendirme için Sağlık Bakanlığı Teftiş Kuruluna dosyayı havale etmiş ve müfettiş istemiştir.” dedi.

Olaya karışan isimlerin aldıkları cezaların büyüklüğü, küçüklüğü üzerinden algı oluşturmaya çalıştıklarına dikkat eken Gökçe, “Ağlanacak hallerine gülerek, verilen irili ufaklı büyük ya da küçük idari cezalar her ne ise isnat edilen suçun doğruluğunun, açık ispatı olduğunun idrakine varamamışlardır. “dedi.

Gökçe açıklamasında şunları kaydetti:

Çankırı Devlet Hastanesinde son zamanlarda yaşanan skandalların bir yenisi geçtiğimiz haftalarda gün yüzüne çıkmıştır. Dudak uçuklatacak cinsten vahim iddialar sağlık müdürlüğün deki soruşturma neticesinde ilin mülki idari amiri tarafından da incelenmiş ve idari soruşturma bir karara bağlanmıştır. Soruşturmaya konu olan şahıslar çeşitli idari cezalara çarptırılmıştır. Bunların içinde Hastane Müdürü ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü de bulunmaktadır. Ayrıca; soruşturmacılar tarafından talep edilen ‘ADLİ İHBAR’ konusu ile ilgili Valiliğimiz detaylı değerlendirme için Sağlık Bakanlığı Teftiş Kuruluna dosyayı havale etmiş ve müfettiş istemiştir.

Bahse konu kişilerin hepsinin ‘’sarı sendika ‘’ bir kısmının ise malum sendikanın yönetici kadrosundaki 2. ve 3. adam konumunda olması ayrıca durumun vahametini kat be kat artırmaktadır. Çankırı Devlet Hastanesinin geldiği nokta üzücü ve düşündürücüdür. Amacı kamu çalışanlarının mali ve özlük haklarını refah ve huzurunu korumak olan Sendikacılığın böyle yolsuzluk, usulsüzlük, haksız kazanç ve menfaat sağlamak gibi olaylarla anılması; Türk Sağlık Sen ailesi olarak bizlere bu yaşanan nahoş durum karşısında söz söyleme, fikir beyan etme zarureti doğurmuştur.

İnsanlık onuruna yakışmayan, valilik tarafından da doğruluğu tescillenen bahse konu medyadaki haberlerde de dile getirilen, usulsüz nöbet parası alması, haksız kazanç sağlanması, Hasta mahremiyetinin hiçe sayılıp hastalara ait evrakların kurum dışına çıkarılması ve resmi evrakta tahribat yapılması gibi olaylar Yiğitlik ve Mertlikle Anılan yaranlar diyarı Çankırı’mıza hiç yakışmamıştır.

Malum- sen yöneticilerinin aslında kamu çalışanlarının haklarını savunmada sessiz cılız ve etkisiz oldukları bilinmektedir. Ancak kendi menfaat ve çıkarlarını karşılamada çok marifetli olduklarını çıkan haberlerle hep birlikte şahit olduk. Hiçbir dinde, mezhepte, meşrepte, yeri olmayan ve ahlaksızlık olarak algılanan bu tür insanlık onuru ile bağdaşmayan olayların yaşanmış olması üzüntü vericidir.

İdari Kadrolarda bulunan Malum Sendika Yöneticilerinden şunu bekliyorduk, beklemeli miyiz, beklemek hayal ötesi mi bilmem ama az da olsa insanlık onurundan ‘’nasiplendiklerini’’ umarak onların nazarında ‘’ asılsız iddialar ‘’ karşısında konuyu hukuk mecrasına taşımaları, Adalet önünde bahsi geçen olayların araştırılmasını talep etmeli ve bulundukları idari kadrolardan hemen ayrılma erdemini göstermelilerdir.

Ayrıca absürt ve acayip diğer bir durum ise soruşturmaya konu olan ‘’sarı sendika ‘’ mensuplarının ve yöneticilerinin aldıkları cezaların büyüklüğü küçüklüğü üzerinden algı oluşturmaları. Ağlanacak hallerine gülerek, verilen irili ufaklı büyük ya da küçük idari cezalar her ne ise isnat edilen suçun doğruluğunun, açık ispatı olduğunun idrakine varamamışlardır.

Şunu mu demek istiyorsunuz ‘’ yaptık ettik çattık isnat edilen suçları işledik DMK’da ki karşılığı da bu’’ VELHASIL MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR……….

Mevlâna Celalettin’i Rumi hazretleri der ki; HIRSIZLIĞIN ÇİRKİNLİĞİ ÇALINAN ŞEYE GÖRE DEĞİŞMEZ Kİ HA ALTIN ÇALMIŞSIN HA İĞNE…

Çok kıymetli cefakâr sağlık çalışanı arkadaşım; son yıllarda Çankırı devlet hastanesinde yaşananlarda acaba sizlerin etkisi yok mu, sizlerden aldıkları gücü yine sizlere pervasızca kullanmadılar mı? Bir kısım mutlu azınlık yaratırken sizlere zulüm etmediler mi?  Artık bir karar verme, durduğunuz yeri sorgulama, vicdan muhasebesi yapma zamanı gelmedi mi? Sizden aldıkları güçle övünen, sizlere zerre kadar faydası dokunmayan bu mutlu azınlığa artık dur deme erdem ve cesaretini göstermelisiniz.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 14:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
KURTULUŞ
KURTULUŞ - 5 yıl Önce

VALİLİLİK MAKAMINCA SUÇUN TESCİLLENDİĞİ BU SÜREÇTE İNSANLARI ONURLU OLMAYA, HAKSIZLIĞIN, ADALETSİZLİĞİN VE HIRSIZLIĞIN DESTEKÇİSİ OLMAMAYA DAVET EDİYORUM. BU ONURLU DAVRANIŞI SERGİLEYECEK OLAN YÜZLERCE DÜRÜST SAĞLIK PERSONELİNİN OLDUĞUNDAN EMİNİM. SAYGI VE SEVGİLERİMLE.

Camkırı'lı
Camkırı'lı - 5 yıl Önce

Dosya olayları evrak olayları devletin resmi ve degiştirilmesi yada imha edilmesi buyuk bir suc oldugunu biliyorum. Bu sahıslara gereken yapılmaz ise zaten cankırı halkı olarak saglık mudurumuz, vekillerimiz, belediye başkanımız ve hatta valimiz bile suclu olarak görecektir cankırı halkı olarak... Her nerede olursa olsun ama hastahanemizde böyle durumlarla karşılaşmamız çok yanlış... Burası sağlık kurumu burası insanlarımızın şifa aradığı yer... Siz değerli sendikacılar iyisi yada kötüsü hiç farketmez sizin göreviniz size uye olan insanlarının yaşam şartlarını iyi hale getirmektir bunun bilincinde olun. Yoksen sundasın yok sen sundasın diye kurumda çalışan arkadaşlarımızı hatta yabancı şehirden atama ile gelen arkadaşlarımıza misafir perver gibi çankırımızı sevdirrceğiniz yerine onları bizlere bu gibi davranışlarınız yuzunden soğutup çankırı nalet bir şehirmiş imajını verdiriyorsunuz... Lutfen sendikalar size diyorum göreviniz dışında bir kişilere emri vaki yapmayın artık insanlar kuzu değil bunu iyi duşunun... Her koltuga gelen birgün iner ama saygı hep yerinde kalır...

vah ki ne vah
vah ki ne vah - 5 yıl Önce

Hastane arşiv sorumlusu olan kır saçlının neden hiç ismi geçmiyor.Yıllardır kalem kıpırdatmadan maaş alan bu şakşakçı kişi ve arşiv kameralarının bir hafta süre ile fişini çeken günlerce hiç bir işlem yapılmadan ve susturulan güvenlik görevlilerinin de ifadesi alınsın lütfen.Güvenlik şefi remzi karakoyun denen ispiyoncu neden yıllardır hep aynı görevde neden kameralara bir hafta boyunca müdahale etmedi hesabını versin.Bütün güvenlik görevlileri bu kişiden dert yanıyor.Yaptığı pisliklerin haddi hesabı yok.Bunların hepsi hastanede çete olmuş.Bu hastane sendikanın ve şakşakçılarının özel mülkü değil.kimsede huzur güven kalmadı kimse işini severek yapmıyor herkes korku ile çalışıyor.Allah'tan korkan vicdanlı bir siyasetçi yada idareci yok mu bu memlekette.İlla birilerinin canımı yansın daha ne bekliyorsunuz ey siyasiler.Yıllardır hastane ile alakalı onca haber çıkmasına rağmen delilli ıspatlı belgeli hırsızlık yolsuzluk namussuzluk mobing adam kayırma çıkar amaçlı örgüt kurmaya kadar giden bu sendikal vesayetçileri Çankırı sağlığının tepesinden kim kurtaracak..

SIRADAKİ HABER