İsrail Haberleri

İsrail haberleri ve güncel İsrail gelişmeleri, İsrail ile ilgili tüm video, İsrail fotoğrafları ve İsrail haberleri Çankırı Postası - Çankırı Haberleri, Son Dakika Çankırı Haber ve Güncel Haberler sitemizde


DÜNYA

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Körfez ülkelerini İsrail ve müttefikleri üzerinde baskı kurmak için tüm imkanları kullanmaya çağırdı.

DÜNYA

İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, istifa ettiğini açıklayarak, partisinin koalisyon hükümetinden çekildiğini belirtti.

ASAYİŞ

İsrail’in Gazze Şeridi’nin merkezindeki Nuseyrat Mülteci Kampı’na gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 210’a yükseldi, 400’den fazla kişi de yaralandı.

DÜNYA

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin merkezindeki Nuseyrat’a gerçekleştirilen "operasyonda" 4 rehinenin kurtarıldığını belirtti.

DÜNYA

İsrail, Birleşmiş Milletler (BM) silahlı çatışmalarda çocuklara yönelik hak ihlallerini belgeleyen yıllık raporun ekinde yer alan ’BM utanç listesi’ne eklendi.

EĞİTİM

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri mezuniyet töreninde çarpıcı dövizlerle Katil İsrail’in Filistinlilere yönelik hain saldırı ve soykırımını kınadı.

DÜNYA

İsrail’in Refah’ta bulunan El Mevasi çadır kampına düzenlediği saldırıda 21 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır 64 kişi de yaralandı.

TÜRKİYE

Ankara’da Köklü Değişim Derneği öncülüğünde ABD Büyükelçiliği önünde toplanan vatandaşlar, İsrail’in Refah’a başlattığı saldırıyı protesto etti.

DÜNYA

Uluslararası Ceza Mahkemesi, İsrail'in soykırımcı Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkında tutuklama kararı çıkardı.

GÜNDEM

Ilgaz Dernekler Birliği katil İsrail’in zulmü altında yaşam mücadelesi veren Filistin halkına yardım eli uzattı.

TÜRKİYE

Türkiye Ombudsmanı Şeref Malkoç, 7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’de yaptığı katliam ve soykırıma ilişkin katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM

İsrail'in Beyrut'ta düzenlediği saldırıda öldürülen Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri için Ahmet Yesevi Camisi'nde gıyabi cenaze namazı kılındı.