ÇANDEF Ankarada'ki 15 Temmuz programında stand kurarak yer aldı ÇANDEF Ankarada'ki 15 Temmuz programında stand kurarak yer aldı

ÖZEL HABER-  31 Mart Mahalli İdareler seçiminde AK Parti tarafından Çankırı Belediye Başkan Adayı gösterilen Hüseyin Filiz, seçim öncesi işçilerin maaş çözümü için yöneticilerle görüşmelerinde Petrol-İş Sendikası Çankırı Şube Başkanı Halil İbrahim Topçu'yu muhatap almamıştı. Grevde konuşan Halil İbrahim Topçu ise koskoca sendika başkanını muhataba almadığını belirterek tepki gösterdi. 5 günde 5 bakanın gelebeileceğini ama 5 yıl bir daha uğramayacaklarını dile getirdi.

 Çankırı Postası mikrofonuna konuşan Halil İbrahim Topçu, "Hüseyin Filiz’in o günkü şartlarda çalışanlardan oy beklediği için sorunları çözmek istiyordu ve bakan beyi davet etti onlarla da konuştuk. Ben o zamanda söylemiştim 5 günde 5 bakan gelir ama 5 yıl bir daha uğramazlar. Şuan onları buraya bekliyoruz. Hüseyin bey bizi muhataba almıyordu. Çokta üzüldüm. Oysaki beni muhataba alsa her şeyi anlatırdım ben ama bizi hiç muhataba almadı. Koskoca sendika temsilcisini muhataba almadı. Kendine göre siyasi bir yol çizdi. Seçimi zaten bir kişi kazanır o kazananı da burada görüyoruz" dedi.  

Verilen konut sözlerine de değinen Topçu, "Seçim bitince her şey unutuluyor. buraya konut sözleri almıştık, hala bir gelişme yok. 10 bin konut yapacağım diyorlar ama insanlar yutmuyorlar. Emeğinin karşılığını almak ve verilen sözlerin tutulmasını istiyorlar" diye konuştu. 

Editör: Ercan Şeker