I. Uluslararası Kurşunlu Tarihi Kongresi Bildiri Kitabı yayımlandı.

I. Uluslararası Kurşunlu Tarihi Kongresinde sunulan akademik bildirilerin yer aldığı bin 300 sayfalık dev eser okuyucusuyla buluştu.

T.C. Kurşunlu Kaymakamlığı, T.C. Kurşunlu Belediyesi ve Afet Araştırmaları Derneği tarafından 25-26 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen I. Uluslararası Kurşunlu Tarihi Kongresi Kongre Bildiri Kitabı 2 yıllık bir gecikmenin ardından Kurşunlu Tarih Araştırmaları Derneği tarafından yayımlandı.

Aynı zamanda kongre başkanlığını da yürüten Prof. Dr. Mehmet Eryılmaz’ın editörlüğünde, Kurşunlu Tarih Araştırmaları Derneği’nin akademik organizasyonu ile hazırlanan bildiri kitabı, TC Kurşunlu Belediyesi’nin mali desteği ile 250 adet bastırıldı.

Bildiri kitabı ilk aşamada kongrede bildiri sunan akademisyenler, yerel tarih araştırmacıları ve kamu kurumları nezdinde ilgililerine takdim edilecek.

Çankırılı Beste Fakülte birincisi oldu! Yaş kütüğüne şilt çaktı Çankırılı Beste Fakülte birincisi oldu! Yaş kütüğüne şilt çaktı

Kurşunlu Tarih Araştırmaları Derneği’nden yapılan açıklamada, “ Kongre Bildiri kitabının içeriğine katkı sağlayan tüm hemşehrilerimize, akademisyenlerimize ve kitabın ilk 250 adet baskısını gerçekleştirebilmemiz için mali destek sağlayan Kurşunlu Belediye Başkanı Sayın Şerafettin Uslu’ya teşekkürlerimizi sunarız. Kitabın yeni baskıları için destek sağlayacak hemşerilerimiz ve tarih severleri heyecanla bekliyoruz. Memleketimize ve tarih camiasına hayırlı ve uğurlu olsun.” mesajı verildi.

16X24 ebatlarında, 1. Hamur, 1300 sayfalık dev eserin Kurşunlu merkezli geniş bir coğrafik yörenin tarih, coğrafya ve halk bilimi geçmişi açısından literatüre muhteşem bir katkı sağlaması bekleniyor.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 09.52.35 (1)

Whatsapp Image 2024 06 10 At 09.52.35

Editör: Ercan Şeker