banner198

Ilgaz‘da ziyaretçi sayısı her geçen yıl artıyor

Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğü Ilgaz Dağı Milli Parkı’nda ziyaretçi sayısının her yıl artış gösterdiğini açıkladı.

Ilgaz‘da ziyaretçi sayısı her geçen yıl artıyor
banner145

Kış sporlarının önemli merkezlerinden Ilgaz Dağı Milli Parkından ziyaretçi sayısının her yıl artış gösterdiği duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü resmi İnternet sitesindeki bilgilere göre: Kastamonu ile Çankırı il sınırları içerisindeki, Türkiye'nin gözde kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı Milli Parkında, ziyaretçi beklentilerini ön planda tutan, ziyaretçi memnuniyetini hedefleyen bir anlayışla Milli Park Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde her yıl milli parka gelen ziyaretçi sayısı artış gösteriyor. 2017’ de 241 bin 060, 2018’ de 370 bin 569 ziyaretçiyi ağırlayan milli parkın ziyaretçi sayısı

2019 yılında ise 652 bin 561 kişiye ulaştı -

2019 yılında Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğünce uygulanan ziyaretçi memnuniyet anketleri ise ziyaretçi memnuniyetinin yüzde 86,60 olduğunu gösteriyor.

Türkiye'nin gözde kış turizm merkezleri arasında yer alan Ilgaz Dağı Milli Parkı, sahip olduğu biyolojik çeşitlilik ve doğal kaynak değerleri ile Türkiye'nin önemli doğa koruma merkezleri arasında yer alıyor. Alan aynı zamanda 2016 yılında ilan edilen Kastamonu Çankırı Ilgaz Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi içerisinde kalan milli park, sahip olduğu doğal kaynak ve kış sporları kaynak değerleri ile yöre turizminin gelişmesine katkı sağlıyor, bölgesel kalkınma bakımından büyük önem taşıyor.

Ilgaz Dağı Milli Parkı, dört mevsim Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirler başta olmak üzere Çankırı, Karabük, Samsun, Ordu, Çorum, Amasya gibi pek çok ilden gelen kayak sevenlerin, günübirlik ziyaretçilerin tercih ettiği alanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Haber-Fotoğraf: Cengiz Yalçın

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER