Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı ve Cins Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Kılıçarslan, İslam medeniyetinden bahis açarak, Müslümanların zihin dünyasında olsa dahi  Tel Aviv'e atom bombası atarak Kudüs'ü özgürleştirmiş olamayacaklarını ifade etti.

Terörist İsrail'in insan haklarını hiçe sayarak Filistinli çocuklara uyguladığı orantısız şiddeti rağmen İslam Medeniyetinin merhametine vurgu yapan Kılıçarslan, " Biz nedensiz her hangi bir şey yapamayız. Atom bombası nedensizliktir. Çünkü biz çocukları öldürmek üzere bir silah üretmenin nedenini bulamayacak insanlarız." dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı Çankırı Temsilciliğinin konuğu olarak geldiği Çankırı'da "İslam medeniyeti ne değildir?" başlıklı konferansta konuşan İsmail Kılıçarslan, Ömer Halisdemir kitap kafede gençlerle bir araya geldi.

Konuşmasında İslam medeniyetin en sevdiği özelliklerinden birisine vurgu yapan Kılıçarslan, "Müslümanlar güzelle ilgilenmezler , ilgilendikleri şeyi güzelleştirirler. Bir doğulu  şair diyor ki; " Biz doğuluyuz biz güzel sevemeyiz. Bizim sevdiğimiz güzeldir." İslam medeniyeti güzelle ilgilenmez, ilgilendiğini güzelleştirir. Bir şeyin güzel olduğu için ilgilenmek  İslam medeniyetinin ilgi alanında değildir." şeklinde konuştu.- Atom bombasını Müslümanlar icat edemezler -

Konuşmasını sürdüren Kılıçarslan, "Bir Müslüman zihin,  her hangi bir şeyi güzel olduğu için yapmaz, önemli olduğu içinde yapmaz, gerekli olduğu için de yapmaz. Bunun için mutlaka uygunluk arar. Örneğin,  Atom bombasını Müslümanlar icat edemezler. Edemezlerdi, etmemeliler de ayrıca. Çünkü atom bombası bir Müslüman'ın zihnine sığdırabileceği silah değildir. Çünkü Müslümanların tabi olduğu bir cihat fıkhı vardır. O cihat fıkhında derki; 'sizinle çarpışmayan kadınlar, çocuklar, yaşlılar sizin öldürebileceğiniz insan toplulukları değillerdir.' Atom bombası atıldığı şehirde kadın, çocuk, yaşlı ayırt etmeyen bir silah olduğundan bir Müslüman atom bombasını icat etmeyi zihnine sığdıramaz. "ifadelerine yer verdi.Kılıçarslan, "Müslümanlara farz olan güçlenmek değildir. Müslümanlara farz olan meşru yollarla güçlenmektir. Müslümanlar bu dünyada sürekli meşrutiyet ararlar. O yüzden bu Müslümanlara düşen şey zafer değildir. Bir Müslüman zafer elde etmenin kendisi ile ilgilenemez. Çünkü 'Zafer Allah'tandır ve fetih yaklaşmıştır.' Müslüman'a düşen sefer etmektir, yürümektir. Müslüman'a düşen yolda olmaktır. Müslüman'ın her hangi bir konuda zafer elde etmekle ilgili bir arzusu, beklentisi olamaz.  Eskiden alimler kitaplarına yazdıklarında "Gayret bizden başarı Allah'tan" derlerdi. 'Müslümanların başarılı, güçlü olması lazım' diyerek zihnimizi zımnen gizlice batılı hale getiriyor olmamızın dertlerini yaşıyoruz. Biz zaferle mukayyet değiliz, biz seferle mukayyitiz. Bizim seferimizin meşru araçlarla ve gayelerle olması gerekiyor. Biz nedensiz her hangi bir şey yapamayız. Atom bombası nedensizliktir. Çünkü biz çocukları öldürmek üzere bir silah üretmenin nedenini bulamayacak insanlarız." diye konuştu.- Siyonistlerden nefret ediyorum -

Terörist İsrail'in Filistinli çocuklara karşı sergilediği orantısız şiddete ders niteliğinde bir örnek veren Kılıçarslan, " Şimdi diyelim Tel Aviv'e bir atom bombası attık böylelikle Kudus'ü özgürleştirmiş olduk. Vallahi bu benim içime sinmez! Nefret ediyorum Siyonistlerden. Hatta Yahudi teorisi üzerinden nerede ise Yahudilerden nefret ediyorum. Ama mesele bu değil. Orada fıtraten temiz çocuklar var. Artık hiç bir şeye güç yetiremeyen yaşlılar var. Tel Aviv'e bir atom bombası marifeti ile dünya üzerinden sildiğimiz de özgürleşecek Kudüs Müslümanların Kudüs'ü olmaz" çıkışında bulundu.

Çankırı'dan ayrılırken gençlere 'davanızın delisi olun' duasını bırakacağını aktaran Kılıçarslan, "Çünkü kim ki; davasının delisidir, doğru yolda yürüyordur." diyerek sözlerini tamamladı.


Program sonundaİl Temsilcisi Özkan Öcal tarafından  Kılıçarslan'a, günün anısına tuz lamba hediye edildi. Programa İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker'de katıldı. Kılıçarslan, Ruhi Şeker'e kurulan ByLock'ta FETÖ tuzağının aydınlatılması noktasında köşe yazısı ile verdiği destekle de biliniyor.      

Editör: Haber Merkezi