ÇANDEF Ankarada'ki 15 Temmuz programında stand kurarak yer aldı ÇANDEF Ankarada'ki 15 Temmuz programında stand kurarak yer aldı

ÖZEL HABER: Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde düzenlenen bir programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nda ayağa kalkmayan araştırma görevlisi M. Ç.’ın akıbeti belli oldu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde ÇAKÜ FEST etkinlikleri kapsamında düzenlen konferansta araştırma görevlisi M. Ç.’ın İstiklal Marşı okunurken bütün salon ayağa kalkmasına rağmen oturarak Milli Marşımıza saygısızlık yaptığı fotoğraf karesi kamuoyunu isyan ettirmişti.

Kamuoyunda büyük tepki ile karşılanan olay hakkında ÇAKÜ yönetimi tarafından önce inceleme ve soruşturma başlatıldığı daha sonra şahsın açığa alındığı duyurulmuştu.

Çankırı Postası Haber merkezimizin edindiği bilgilere göre, Araştırma görevlisi M. Ç.’ın sözleşmesi fesih edildi.

Kimse bu olaydan kendine kahramanlık payesi çıkartmaya kalkmasın!

Öte yandan kayırmacı bir şekilde kadrolaşma iddiaları ile çalkalanan Çankırı Karatekin Üniversitesi'nde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşını kabul etmeyen selefi akımları taşıyan tipte isimlere kadro verildiği iddiaları gündemde. Şimdi ÇAKÜ Rektörü Harun Çiftçi’ye yeniden soruyoruz. ÇAKÜ’de akrabalarınıza ve yakın ilişki içerisinde olduğunuz hatırlı kişilerin yakınlarına kadro verdiniz mi?

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşında ayağa kalkmayacak kadar farklı düşünce akımlarında olan şahısları kadroya alırken son imzayı siz atmıyormusunuz? Hiç mi güvenlika raştırması yapmadınız?

Çankırı gibi en çok şehit veren bir ilin sinir uçlarını test etmeye kalkacak kadar hadsizleşen isimleri üniversite kadrosunu kim ya da kimler aldı? Üniversite yönetiminin böylesine densiz birisini işe alması başlı başına utanılası bir durum değil mi?

Editör: Ercan Şeker