15 Temmuz şehidi Aydın Çopur kabri başında anıldı 15 Temmuz şehidi Aydın Çopur kabri başında anıldı

İYİ Parti İl Başkanı Aydın Akbaş, “Kent Meydanı Projesinde adeta dağ fare doğurdu. Proje bu haliyle bir meydan projesi olmaktan öte adete bir rant projesi” dedi.

Başkan Aydın Akbaş, İş insanı Umut Özcan’ın 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde patisinden Çankırı Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusu sonrası yaptığı açıklamalarda Çankırı Kent Meydanı Projesi ile ilgili sert eleştirilerde bulundu

Akbaş açıklamasında; “ Biz İYİ parti olarak yerel yönetimlerde Çankırı’nın makûs talihi değiştirmek, Çankırı’nın ufkunu açacak projelerle, imardaki çarpık yapılaşmanın önüne geçmek yani seçimi kazanmak için teşkilat olarak bu seçimlere hazırlanacağız.  İmarda yapacağımız 20 km lik açılımla Çankırı’nın da ufkunun açılmasını sağlayacağız.  Yatay yapılaşmayı destekleyeceğiz. Bugün özellikle şunu ifade etmek isterim ki tüm kamuoyu gibi bizde İYİ Parti olarak Çankırı için yapılacak olan Kent Meydanı Projesini kayıtsız destekledik ve mutlaka gerçekleşmelidir dedik.  Geldiğimiz noktada üzülerek ifade edeyim ki yapılan proje şehir meydanı mı ? Rant meydanı mı? Noktasında büyük tereddütlerimiz var. Neden derseniz? O alanda yaklaşık 80 adet iş yeri olacağı ifade ediliyor. Bu kabul edilemez. Dünyanın her yerinde şehirler meydanları ile anılır.  Bizim meydanımız yapılacak iş yerleri ile birilerine rant kapısı olacaksa niye biz yıllardır meydan, meydan diye bağırdık.  Bu haliyle baktığımızda maalesef dağ fare doğurmuştur. Şehir meydanı kent meydanına dönüşmüştür.  Bu noktaya kamuoyunun dikkatini çekmek istiyorum. İnşallah yerel yönetimlerde İYİ Parti iktidarında yeniden düzgün bir imar planıyla yapılaşması için var gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi