Kadim topraklarda Türk töresi geçer!

Türk Dış Politikasında Stratejik Derinliğin geldiği noktanın ucu sözde Kürdistan bayrağının ilk kez İstanbul Havalimanı Devlet Konuk evinde göndere çekilmesine kadar dayandı. 


Böylece resmi olmasada defacto bir şekilde İsrail projesi olan sözde Kürdistan'ı ilk kabul eden ülke olarak tarihe geçmiş olduk.

Anlayacağınız stratejik derinlikteki kara delik büyüdükçe büyüyor.


Lakin kamuoyunda oluşan tepkiye karşılık Hükümet cephesinden  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,  olayı Irak Anayasasını gerekçe göstererek gayet basit bir meseleymiş gibi anlatmaya çalıştı.


Sayın Kurtulmuş kusura bakmasın ama biz onun gibi basite indirgeyemiyeceğiz.

Bu mesele tahhammül sınırlarımızı çoktan aşmış durumda.  

Kurtulmuş, Irak Anayasasının milyonlarca sivil insanın öldüğü bir işgal sonrasında üst aklı Siyonizm olan, Amerikan conilerinin silahları gölgesinde Arzu Mevdut doğrultusunda  kabul edildiğini bilmiyor mu?

Bilmiyorsa ben buradan hatırlatmış olayım.


***                ***                 ***                

Kaldı ki bu kafa yapısı ile gidilirse;  Suriye görüşmelerinde garantör taraf olan  Rusya'nın taslağında yer alan Kuzey Suriye'de PYD'ye özerklik verilmesi  talebi, olası bir anlaşma halinde  Suriye Anayasasına eklenebilir.  

Aynı şekilde Suriye Anayasası da örnek gösterilerek Salih Müslim günün birinde Türkiye'de göndere PYD bayrağı çekili şekilde karşılanabilir.

Nereden bakılırsa bakılsın bu rezaleti böylesi bir açıklama ile geçiştirmeye çalışmak  kabul edilemez.


***                ***                 ***             

İsrail Parlamentosu 30 Temmuz 1980'de Kudüs Yasası veya tam adıyla Temel Yasa hükümlerince Kudüs'ü Başkent ilan etmiştir. 

BM bu yasayı kabul edilemez bulmuştur ama son ABD Başkanı Donald Trump büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıyacağını söyleyerek Kudüs'ün bütün ve birleşik olarak İsrail'in başkenti olduğunu ilan etmeye çalışmaktadır.

 
Bu yaklaşım gelecekte ülkemizi İsrail ve ABD dayatmaları ile karşı karşıya getirebilir.

***                ***                 ***                 

Meral Akşener'in avucuna yaktığı ay - yıldızlı bayrağa laf çakan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yarın ki grup toplantısında göstereceği tavrıda oldukça merak ediyorum. Bakalım Türk semalarında dalgalanan sözde Kürdistan bayrağına ne diyecek?


***                ***                 ***            


1990'lı yıllarda Batı kamuoyunda yayınlanan ve bizim şiddetle tepki gösterdiğimiz Arzu Mevdut haritasının Irak ve Suriye kısmı adım adım şekillenmeye başladığı ayan beyan ortada iken, bu anlayışa göre toprak bütünlüğümüz büyük tehdit altındaki iken Irak'ın toprak bütünlüğünden yanan olmamız gerekmez mi?


***                ***                 ***          


Barzani düne kadar 'Çabuk gel' dendiği vakit iki MİT görevlisinin kolunda karayolu ile Diyarbakır'a oradan da üst baş giydirip bir uçakla Ankara'ya getirilirdi.  

Dış İşleri Müsteşarı seviyesinde kabul edilir, kulağı çekilip gönderilen aşiret reisiydi. Siyonistlerin besleyip semirttiği şahıs bugün ülkemde Devlet Başkanı seviyesindeymiş gibi karşılanmasını hazmetmemiz kimse beklemesin. 


İngilizlerin dün Osmanlı Arabistanını, Lawrence eliyle bir kabile reisi olan Şerif Hüseyin ve oğullarına nasıl teslim ettiğini unutmayalım.


Kendi kendimizin Lawrenci olmayalım.


Bu şahsiyetsiz dış politikaya toplum olarak karşı durmamız gerektiğine inanıyorum.
  

***                ***                 ***             

Sayın Kurtulmuş size sesleniyorum!


Burası Irak değil, hele hele muz cumhuriyeti hiç değil.

Banane işgal kuvvetlerinin dayattığı Irak Anayasasından.


Burada, binlerce şehit kanı ile yoğrulan kadim topraklarda Türk töresi geçer!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet nazif gerçek
Ahmet nazif gerçek - 5 yıl Önce

Bravo Ercan Şeker adı büyük geçen gazetecilerin sözüm ona yorumları ne kadar sığ kalıyor. . Bu tesbitler çok cuk oturmuş tekrar bravo.