Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz’in “kellesini alırım” diyerek hedef tahtasına koyduğu Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Selçuk Akan, “Hizmet etmek için bu yola çıktık. Bu iş bize verilmiş en büyük nimettir. Çankırı halkına layık olduğunun on katını vereceğiz.” dedi.

 

Siyasilerin hedef tahtası haline getirdiği ve görevden alınması için ortak paydada buluştuğu tek isim olan son günlerin flash ismi Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Selçuk Akan, görevine yeni atanan sağlık çalışanları ile birlikte Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret etti.

 

Ziyarette “Kaliteyi üst seviyeye çıkartın” talimatı veren Vahdettin Özcan “Öncelikle son 10-15 yıldır özellikle sağlık sektöründeki gelişmeler Türkiye’de kamuoyunu memnun etmektedir. Hükümetimizin, en başarılı olduğu alanlardan biri sağlık sektörüdür. Vatandaşın kamu hizmeti alıcısı olarak memnuniyeti hat safhaya ulaşmıştır. Bundan sonra bu kaliteyi daha üst seviyeye çıkarma açısından size büyük görevler düşüyor. O itibarla önemli bir sınav geçireceksiniz.” dedi.


 

Özcan, “Burada bulunmayan ama bu hizmet sunumunda 2011 yılından beri bizimle birlikte olan diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Onlar da bir bayrak yarışı yaptılar. Hizmet artık sizin elinizde yürüyecek. Sizlere de yeni görevlerinizde başarılar diliyorum. İnşallah halkımıza daha kaliteli, daha güzel sağlık hizmeti sunarsınız.  

Şahsınıza, ailenize, sağlık sunumu yapan sağlık sektörümüze, sağlık çalışanlarına yeni atamaların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Selçuk Akan ise Vali Özcan’a teşekkür etti.  Akan “Biz Sayın Valimizin ciddi desteğinizi gördük. Hizmet etmek için bu yola çıktık. Biz bu işin çekirdek noktasındayız. Bu iş bize verilmiş en büyük nimettir. Bu hizmete nail olabilmek bizim için bir şereftir. İnşallah hizmeti ön planda tutan, hizmet şuuruyla yola çıkan arkadaşlarımızla beraber buranın halkına layık olduğunun on katını vereceğiz. Amacımız buradan mümkün mertebe hasta sevkiyatını azaltmak, burada istihdamı ve doktor sayımızı artırmak. Sayın Valimize her şey için çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ziyarete Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Selçuk Akan, Tıbbi Başkan Op. Dr. Cem Solak, Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ali Güvey ve görevine yeni atanan sağlık çalışanları katıldı.

Editör: Haber Merkezi