Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Rapora göre, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Çorum, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Karabük çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Hakkari, Van’ın güney ve doğusu, Şırnak’ın doğusu ile Muş ve Bitlis’te yağışların kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 

İŞTE HAVA DURUMU DETAYLARI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre, ülke genelinde hava parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu olacak. Doğu Anadolu’nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu’nun büyük kısmı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Ayrıca, Ankara’nın kuzey ve doğusu, Adana ve Osmaniye’nin kuzeyi, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Çorum, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Kırşehir ve Karabük çevrelerinde de yerel sağanak yağışlar bekleniyor.

Erdoğan’ın Kurban Bayramı mesajında  “Gazze” vurgusu Erdoğan’ın Kurban Bayramı mesajında “Gazze” vurgusu

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR NASIL OLACAK?

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor ve sıcaklıkların mevsim normalleri civarında, iç ve batı kesimlerde yer yer mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzeyli, güney kesimlerde ise batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Yağış alan yerlerde ise yağış anında kuvvetli rüzgar bekleniyor.