Kayak Federasyonu tarafından oluşturulacak olan Kızak Milli Takım kadrosunun belirlenmesi amacıyla Ilgaz Dağında düzenlenen, Natural Kızak Yıldız ve Genç Milli Takım aday sporcularının 18 Eylülde başlayan kampı sona erdi.

Kayak Federasyonu Ilgaz Dağ Tesislerinde kalan sporcular, 2000 metre rakımda köknar çam ormanları içinde, sabah koşu, kondüsyon güç çalışmaları, öğleden sonra ise teknik çalışma, akşamda malzeme bakımı durum değerlendirmesi olarak antrenmanlarını tamamladılar.

Emre Erdem, Kayhan Yaşar, Tuğrul Aksu, Halida Alimova, Halim Suha Mesutgil ve Ebru Gizem Hırlı’nın antrenörlüğünü yaptığı kamptan sporcular memnun ayrılırken, hedeflerinin Avrupa ve Dünya şampiyonaları olduğunu belirtiler.

Çankırı'da Galatasaray taraftarının şampiyonluk coşkusu! Çankırı'da Galatasaray taraftarının şampiyonluk coşkusu!

Kendi aralarında Türkiye dereceleri Türkiye şampiyonlukları olan Ilgazlı sporcuların yer aldığı;  Kızak Teknik Kurul Üyesi ve Kızak Milli takım antrenörü Emre Erdem nezaretindeki kampta Ilgaz’dan; Mustafa Seyitoğlu, Eylül Naz Tekin, Zehra Rabia Oksal, Yağmur Önder, Fatma Önder, Ömer Faruk Kara, Sefa Fatih Gökçe, Muhittin Talha Can Milli Takım kadrosuna girebilmek için ter döktüler.

Kızak Milli Takım kampına 12 kadın, 14 erkek olmak üzere 26 sporcu katıldı.

Haber-Fotoğraf : Cengiz Yalçın

Editör: Haber Merkezi