Avukat Ahmet Aydoğmuş, yaklaşan Yerel seçimler öncesinde Kızılırmak Belediye Başkanlığına Ak Parti’den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aydoğmuş, başvuru evraklarını ilçe başkanı Kemal Yılmaz’a teslim ederek resmi başvurusunda gerçekleştirdi.

Kızılırmak çeltiğini bir marka haline getiren bir aileden geldiğini belirten Aydoğmuş, Kızılırmak’ın başta çifti sorunları olmak üzere bir çok sorunu yakından bildiğini ifade etti. Ülke ekonomisine büyük katkısı olan Kızılırmak’ın kalkınması için var gücünü ve zamanını seferber etmek istediğini ifade eden Aydoğmuş, “ Emeğini, ekmeğine katık eden Kızılırmak insanı en güzel hizmeti hak etmektedir. Bende bu toprakların içinden çıkan bir kişi olarak ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim topraklara borcumu ödemek istiyorum ”dedi.  

Ahmet Aydoğmuş kimdir?

Aydoğmuş, 1988 yılında Çankırı’da dünyaya geldi. İlk ve Ortaokulu eğitimini Kızılırmak YBO’da okudu. Lise öğrenimini Çankırı Lisesin de tamamladı. Ardından Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünden mezun oldu. Avukatlık Stajını tamamladıktan sonra 2014 yılında Aydoğmuş Hukuk Bürosunu Açarak avukatlık mesleğimi icra etmeye başladı. Halen aktif olarak avukatlık yapmaya devam eden Aydoğmuş, 2014 yılında AK Parti üyeliği ile siyasete atıldı.  2015 tarihinde Ak Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Dış İlişkiler Başkanlığı yaptı. Aydoğmuş,  evli ve 1 çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi