banner198

Festival Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı

Uluslararası Çankırı Tuz Festivali ikinci gününe de hızlı başladı.

Festival Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı
banner145

Uluslararası Çankırı Tuz Festivali ikinci gününe de hızlı başladı. Yöresel yemek yarışması, klasik otomobil fuarı, çocuklar için kurulan park, sanat sokağı ve bisiklet turu gibi birbirinden farklı etkinlikler Çankırı halkının ve festival ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.

Yöresel Yemek Yarışması Görsel Şölene Döndü

Yer Altı Tuz Şehri’nde yerin 150 m altında Yöresel Yemek Yarışması gerçekleştirildi. Yemek, hamur işi ve tatlı kategorilerinin yer aldığı yarışmada toplam 21 kişi iki gün boyunca yarışacak. Yemek ve hamur işi yarışmasının dereceye girenler ödüllerini 28 Ağustos’ta ödül töreninde alacak. Tüm yarışmacılara başarılar dileyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, vatandaşlar ile birlikte workshopları ve stantları da ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yarışma, yapılan yemekler ile görsel şölene dönüştü. Festival süresince Yer Altı Tuz Şehri’ne Belediye tarafından saat başı otobüsler kaldırılmaya devam edecek.

Klasik Otomobil Tutkunları Bu Fuarda

Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü iş birliği ile düzenlenen Klasik Otomobil Fuarı, klasik arabaları otomobil tutkunları ile buluşturdu. 50 klasik aracın yer aldığı fuar, festival sonuna kadar Karatekin Parkı’nda ziyaretçilerini kabuledecek.

Pedallar Çankırı İçin Döndü

Festival kapsamında düzenlenen bisikletler ile şehir turu renkli görüntülere sahne oldu. Festivalin ikinci gününde Çankırı18 Vites Bisikletçiler Derneği iş birliği ile Belediye önünden başlayan bisiklet turunda yaklaşık 500 bisikletli pedal çevirdi. Başkan Esen öndeliğinde şehir turuna çıkan katılımcılara vatandaşlar da alkışlar ile eşlik etti.

Festivalin En Büyük Eğlencesi Çocuklar İçin

Çankırı Belediyesi, Uluslararası Çankırı Tuz Festivali etkinlikleri kapsamında en büyük parkı çocuklar için kurdu. İsmet İnönü Okul bahçesine kurulan şişme park binlerce çocuğun eğlence mekânı oldu. Oyun grupları, geleneksel oyun alanları ve emniyet simülatörü ile çocukların dikkatini çekmeyi başaran park, festival süresince açık olacak.

Sanat Sokağı Geleneksel Sanatlara Ev Sahipliği Yaptı

Uluslararası Çankırı Tuz Festivali kapsamında kent müzesi yanına kurulan Sanat Sokağı, geleneksel sanatlara ve zanaatkarlara ev sahipliği yaptı.Yaklaşık 50 zanaatkar, açtıkları stantlarda unutulmaya yüz tutmuş meslekleri ve el sanatlarını tanıttı.Sanat Sokağı’nı ziyaret eden vatandaşlar da stantlardaki uygulamalı etkinliklere katıldı.

0

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2022, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304