banner198

Ali Çankırılı Çankırı Postası’nda

Çankırı Postası 6. yayın yılına birçok yeniliğin yanı sıra Türkiye’nin sayılı pedagogları arasında yer alan pedagog Ali Çankırılı’yı kadrosuna katarak merhaba dedi.

Ali Çankırılı Çankırı Postası’nda
banner145
Çankırı Postası 6. yayın yılına birçok yeniliğin yanı sıra Türkiye’nin sayılı pedagogları arasında yer alan pedagog Ali Çankırılı’yı kadrosuna katarak merhaba dedi.
 
Çocuk Psikolojisi ve Davranışlar konusunda pedagoji mastırı yapmış Türkiye'nin sayılı pedagogları arasında yer alan Ali Çankırılı, bundan böyle Çankırı Postası’nda kaleme alacağı köşe yazıları ile okuyucularına bilgiler verecek.


Ali Çankırılı’ya Çankırı Postası yazı ailesi olarak "Hoşgeldin" diyoruz...
 
1947 yılında Çankırı’da doğdu. İlk ve ortaokulu Çankırı’da, Liseyi Üsküdar Fen Lisesinde bitirdi. Gazi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra bir hocasının tavsiyesi üzerine psikoloji bölümüne devam etti ve mezun olduktan sonra Amerika’da Alabama Üniversitesi’nde Çocuk Psikolojisi ve Davranışları alanında pedagoji mastırı yaptı. Başarılı çalışmalarından dolayı kendisine Onursal Amerikan Vatandaşlığı belgesi verildi.
Yurda döndükten sonra değişik kamu ve özel eğitim kurumlarında görev aldı, 1990 yılında kendi isteği ile emekli oldu. Gazete ve dergilere çocuk eğitimi ve psikolojisi alanında makaleler yazan, Anne baba okullarında sunumlar yapan, yurt içinde ve yurt dışında konferanslar veren Pedagog Ali Çankırılı’nın Batı klasiklerinden ve eğitim klasiklerinden yaptığı çevirileri ve telif eserleri bulunmaktadır. Çankırılı, kitapyurdu.com’un en çok okunan yazarlar listesinde yer almaktadır. Evli, iki çocuk babasıdır ve “Torun Sevme Rehberi” kitabının kahramanı Zeynep Zeren’in (ZeZe) dedesidir.
 
Yazdığı Kitaplar:
Batı’da İlmi Skandallar, Bebeğimi Büyütüyorum, Anne Olma Sanatı, Baba Olma Sanatı, Benimle Konuşur musun Anne, Çocuklarımız Mutsuz ve Başarısız Olmasın, Benimle Oynar mısın Anne, Benim Sağlıklı Bebeğim, Kötü Çocuk Yoktur, Çocuğun Manevi Eğitimi, Oynuyorum Öğreniyorum, Okul Ailede Başlar, Anne Ben Nerden Geldim, Eve Kardeş Geldi, Çocuklara Söz Geçirme Sanatı, Çocuk Resimlerinin Dili, Herkes İçin Evlilik Okulu, Anne Baba Okulu, Torun Sevme Rehberi

Ali Çankırılı'nın ilk köşe yazısını okumak için linke tıkla...

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER