Kurşunlu ve Söğütsen Seramik Fabrikası’na doğalgaz dağıtacak boruların son halkası Büyük Göl mevkiinde bağlandı.

Büyük Göl mevkiinde yapılan çalışma ile BOTAŞ’ın Çankırı-Gerede ana doğalgaz boru hattıyla Kurşunlu basınç düşürme istasyonu arasındaki doğalgaz bağlantısı tamamlandı.

 

BOTAŞ yetkilisi Gökmen Salgar ve taşeron firma yetkilisi İsmail Arslan’ın hazır bulunduğu çalışma sırasında itfaiye ve ambulans ekipleri herhangi bir tehlikeye karşı hazır bekletildi.

 

Çankırı Postası'nın edindiği bilgiye göre Söğütsen Seramik Fabrikasına, Haziran sonu itibariyle doğal gaz verilmeye başlanacağı, basınç düşürme istasyonunu ile BOTAŞ ana doğalgaz hattı arasındaki bağlantı işleminin bugün itibarıyla tamamlandığını öğrenildi.

 

Fabrikanın doğalgazı istediği zaman kullanmaya başlayabileceği edinilen bilgiler arasında yer almakta.

 

Kurşunlu Ekim Sonunda

Çankırı Postası’na konuşan KARGAZ Çankırı İşletme Müdürü Mahmut Kasar, Kurşunlu şehir merkezine doğalgaz döşeme tarihinin tam olarak netleşmediğini söyledi.

 

İşletme Müdürü Mahmut Kasar, BOTAŞ’tan basınç düşürme ve dağıtım istasyonunu henüz teslim almadıklarını, teslim işlemi ve fizibilite çalışmalarının ardından tahminen Ekim ayı gibi Kurşunlu’da şebeke döşeme ve abone işlemlerine başlayabileceklerini söyledi.  

 

Doğalgaz bağlantısının yapılmasıyla birlikte Kurşunlu, Çankırı’nın doğalgaz kullanan ilk ilçesi olacak.

 

 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

Benzer Haberler: Çankırı Doğalgaza Kavuşuyor... Video İzle

 

Editör: Haber Merkezi