banner198

Yeni Kent Meydanı Ilgaz’ın Vitrini Olacak

Ilgaz Belediyesi tarafından projelendirilen Kent Meydanı’nın yapımına adım adım başlanıyor.

Yeni Kent Meydanı Ilgaz’ın Vitrini Olacak
banner145

Yeni Kent Meydanı Ilgaz’ın Vitrini Olacak

Ilgaz Belediyesi tarafından projelendirilen Kent Meydanı’nın yapımına adım adım başlanıyor.

Belediye Başkanı Mehmed Öztürk’ün girişimleriyle hayat bulan ve toplam bedeli 40 milyon TL olan Kent Meydan Projesinin yapımı için çalışmalar durmadan sürüyor.

Çarşı İçerisinde faaliyetlerine devam eden Ilgaz Belediyesi’ne ait hizmet binasının yıkımıyla başlayacak projeye, bina arkasında bulunan ve yine mülkiyeti Belediyeye ait kahvehane ile7 adet bina ve 30’a yakın bağımsız bölümün yıkılmasıyla devam edilecek.

Yapımı tamamlandığında bir taraftan Ilgaz İlçe Merkezi hoş bir görünüm kazanacak diğer taraftan da olası afet durumları için bir toplanma alanı kurulmuş olacak. Ayrıca meydanın alt tarafında iki katlı yeraltı otoparkı tesis edileceğinden ilçe merkezindeki trafik sorunu da çözüme kavuşturulacak.

Proje kapsamında Ilgaz Belediyesi hizmet binasının geçici olarak taşınması amacıyla,mülkiyeti 2020 yılında Belediyeye kazandırılan Ziraat Bankası’na ait eski binanın tadilatı ise devam etmekte.

Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Mehmed Öztürk: “Şehrimizin vizyonu olacak önemli bir projeyi Ilgaz’ımıza kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Birçok alanda ilçemize hizmet verecek Ilgaz Kent Meydanı projemizi5500 Metrekare meydan alanı, 350 araç kapasiteli iki katlı yeraltı otoparkı, sosyal yaşamı destekleyecek üniteleri ile vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği bir alan haline getireceğiz.

Platform şeklinde yapılacak olan meydan düzenlemesi ile tören alanı ve yeşil alanlar oluşturarak, meydan alanına oturma grupları yerleştireceğiz. Yapacağımız yeni Belediye hizmet binamız ile geleneksel el sanatlarına ait küçük işyerleri ve gezinti alanlarının da ekleneceği projemiz ilçemize modern bir görünüm kazandıracak. İlçemizin vitrini ve kimliği olmasını hedeflediğimiz ILGAZ KENT MEYDANI, Ilgaz’ımızın dokusuyla adeta bütünleşecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 12:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Çimen
Kadir Çimen - 2 yıl Önce

Ilgaz güzel işler yapıyor. O mekanda İstiklal Yolu’nun konu edindiği Panoramik bir müzeye mutlaka ihtiyaç vardır. Bu işde Ilgaz İlçemize yakışır.

Bir Garip Gasabalı
Bir Garip Gasabalı - 2 yıl Önce

başkanıma teşekkülrler çok güzel bir proje. diğer projelerini de ilgiyle takip ediyorum. ılgaz çağ atlarsa mehmed başkanla atlar.,.

SIRADAKİ HABER

banner304