banner198

Aziz Yıldırdım Çankırıya Çıkartma Yaptı

Başkan Yıldırım Tuz Odasına Hayran Kaldı

Aziz Yıldırdım Çankırıya Çıkartma Yaptı
banner145

Çankırıspor tesislerinin açılışı için Çankırı’ya gelen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım kentte büyük ilgiyle karşılandı. Tuz odasında stres atan Yıldırım ,1970’li yıllarda Boluspor’da futbolcu iken Çankırı’ya hazırlık maçı için geldiğini söyledi.

Çankırı Valiliği önünde Vali Vahdettin Özcan tarafından karşılanan Aziz Yıldırım’a Fenerbahçeli taraftarlar sevgi gösterisinde bulundu. Çankırı Fenerbahçeliler Derneği üyeleri ve taraftarlarından oluşan yaklaşık 300 kişilik taraftar topluluğu “Şampiyon Fenerbahçe”, “Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe”En büyük başkan Aziz Başkan” sloganları atarak tezahüratta bulundular. Beraberinde Fenerbahçe asbaşkanlarından Mithat Yenigün ve Nihat Özbağı ile Valiliğe geçerek Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ı makamında ziyaret eden Başkan Aziz Yıldırım, 1970’li yıllarda Boluspor’da futbolcu iken Çankırı’ya hazırlık maçı için geldiğini söyledi. Başkan Yıldırım’a nezaket ziyareti anısına kendisi de Fenerbahçeli olan ve aynı zamanda kongre üyesi olan Vali Vahdettin Özcan tarafından tuz lamba ve inandık vazosu  hediye edildi.

Tarihi Çamaşırhanede Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından kendisine ikram edilen yörenin ünlü takım yemeğini yiyen Aziz Yıldırım’a, Belediye Başkanı İrfan Dinç üzerinde Yıldırım’ın resmi bulunan tuz lambası hediye etti. Burada ayrıca Çankırıspor’a bağış yapan kişi ve kuruluşlara plaket sunumu yapıldı.

Çamaşırhanedeki programın ardından Ankara yolu üzerinde Ballıca Mevkiinde yapımı tamamlanan Çankırıspor tesislerine geçildi.Tesislerin açılışında bir konuşma yapan Vali Vahdettin Özcan, Aziz Yıldırım’a Çankırıspor tesislerine katkılarından dolayı teşekkür etti.  Modern Çankırıspor tesisleri Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Başkan Aziz Yıldırım tarafından hizmete açıldı.

Çankırı gezisinin son bölümünde Belediyeye ait Buğday Pazarı Medresesi’ne gelen Başkan Yıldırım, buraya gelene kadar kaya tuzunun Çankırı’da bu denli önemli olduğunu bilmediğini belirterek tuz odası hakkında Belediye Başkanı İrfan Dinç’ten bilgi aldı.  Mini bir kültür merkezi haline gelen ve yöresel el sanatlarının yaşatıldığı medresenin odalarını da gezen Başkan Yıldırım’a Belediye Başkanı tarafından yöresel gözleme ve ayran ile karpuz ikram edildi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve beraberindekiler Atatürk stadına geçerek Çankırıspor’un antrenmanını izledikten sonra Ankara’ya döndü. 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER