banner198

Başkan adayı bu akşam kesinleşir yarın açıklanır

AK Parti Çankırı Belediye Başkan adayının açıklanmasına saatler kala sessizlik hakim sürerken kamuoyundaki bekleyiş de son haddinde...

Başkan adayı bu akşam kesinleşir yarın açıklanır
banner145

Başta AK Parti Çankırı Belediye Başkan aday adaylarının da nefeslerini tutarak merakla bekledikleri Belediye Başkan Adayı şu saatler itibariyle henüz netlik kazanmadı.

Haber servisimiz AK Parti Çankırı Belediye Başkan adayının resmi olarak yarın (16 Ocak 2009 Cuma) saat 10.00'da açıklanacağı bilgisine ulaştı.

Bugün saat 12.00 sularında AK Parti Genel Merkezine gelen Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin Akman'ın Genel Başkan Yardımcılarından Necati Çetinkaya ile görüştüğü öğrenildi. Bu görüşme sonrası Genel Merkezde bulunan Çankırı Belediye Başkan aday adaylarından Ahmet Öztürk’le görüşen milletvekili Akman “Henüz net bir sonuç yok. Çankırı adayının yarın saat 10.00’da açıklanacağını söyleyebilirim. Başbakanın bu konuda kararını bugün vermesini bekliyorum” dediği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak kendisine ulaşmaya çalıştığımız milletvekili Dr. Nurettin Akman’a şu saatler itibariyle henüz ulaşamadık. Sayın Akman’ın haberi yaptığımız saatlerde TBMM yemek salonunda olduğunu ve oradan da genel kurula geçeceği bilgisine ulaştık.

Öte yandan Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu'na telefonla ulaştık ve son durumla ilgili olarak bilgilerine başvurduk. Milletvekili Kınıklıoğlu "Şu saat itibari ile bende net bir bilgi yok. Kurul toplantı halinde. Yemek için dahi dışarı çıktıklarını düşünmüyorum. Ancak bendeki kanaat başkan adayının bu akşam saatlerinde belirleneceği yönünde. Yarın da açıklama yapılacak diye düşünüyorum. Herkes çok yoruldu. Açıklanacak olan adayın da Çankırı'ya ve partimize hayırlı olmasını dilemekteyim. Sonuçta hayat devam ediyor. Birlik ve beraberliğe dünden çok daha fazla ihtiyaç var." dedi.

Sıcak gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER