banner198

Berberlerin duayeni Adnan Tolon vefat etti

Çankırı’da 7’den 70’e herkesin saçını kesenrek meleği ile özdeşleşen 96 yaşındaki berber Adnan Tolon vefat etti.

Berberlerin duayeni Adnan Tolon vefat etti
banner145

Çankırı’da 7’den 70’e herkesin saçını keserek mesleği ile özdeşleşen  96 yaşındaki berber Adnan Tolon vefat etti.


Doksan yaşına kadar berberlik mesleğini sürdürmeyi başararak tarihe geçen Adnan Tolon, 2007 yılında Genel Yayın Yönetmenimiz Ercan Şeker tarafından gerçekleştirilen röportaj ile hafızalara kazınmıştı.

Mart 2014 tarihinde Kars Bölge İstatistik Müdürü oğlunu bir cinayete kurban vermenin acısını yaşayan Tolon, çevresinde çalışkan kişiliği ile  de tanınıyordu.


Merhum Tolon'un cenazesi 03.06.2017 pazar günü Hoca Ahmet Yesevi caminde ikindi namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.Röportajı okumak için linke tıkla -TIKLA

Adnan Tolon 1922 yılında doğmuş. Mesleğe Ankara Samanpazarı’nda Kayserili Abdurrahman Ustanın yanında çırak olarak başlamıştı. Saçkıran ve saç dökülmesine karşı bitkisel ilaçları ustasından öğrenmişti. Askerliğini Bursa Kolordu Karargahında, 37 ay süreyle subay berberi olarak yapan Tolon, askerde 42 ay berberlik yaptığını söylemişti. Adnan Tolon röportajında koltuğunda orta oyununun efsanevi ismi İsmail Dümbüllü, Nazım Hikmet gibi bir çok isimi traş ettiğini anlatmıştı.


Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 06:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER