banner198

Bir yılda 319 kurtarma faaliyeti

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri bir yılda 319 kurtarma faaliyeti gerçekleştirdi.

Bir yılda 319 kurtarma faaliyeti
banner145

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 2011 yılında Çankırı merkezde 270 adet yangın söndürürken, 21 Trafik Kazası ile 19 adet diğer 319 kurtarma faaliyeti gerçekleştirdi. Bununla birlikte belde ve köylerde meydana gelen 9 adet yangına da müdahale etti.

 

2011 yılı içerisinde meydana gelen yangın ve diğer olaylar şekil, detay ve mekân olarak incelendiğinde; 1 adedi kamu, 31 adedi özel, 5 adedi atölye, imalathane ve market, 21 adedi motorlu araç, 137 adedi ot, saman, çöp vs. 6 adedi odun kömür deposu, 60 adedi ahır, samanlık, elektrik motoru, trafo, asansör panosu ve 9 adet ilçe ve köy yangınlarına müdahale edilerek zararsız hale getirildiği görülüyor.

 

 

Ayrıca İtfaiye ekiplerince belediye sınırları içerisinde meydana gelen yangınlarda yapılan hasar tespit çalışmalarında toplam 91.800.00-TL maddi hasar tespiti yapıldı. Yangın ve kurtarma faaliyetleri yanında İtfaiye Müdürlüğü her yıl olduğu gibi İtfaiye Haftası kapsamında okul ve kamu kuruluşlarındaki tatbikatlarını düzenli olarak ifa ediyor, okullarda yangın ve olaylara karşı eğitim faaliyetleri sürdürüyor. Her hafta Perşembe ve Cuma günleri araçlar ve üzerindeki ekipmanlar çalıştırılarak personelin el pratiğinin artırılması sağlanıyor.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER