banner198

Bunaltan sıcaktan cami bahçesine sığındılar

Sıcaktan bunalan vatandaşlar kapağı ağaç gölgesine attı.

Bunaltan sıcaktan cami bahçesine sığındılar
banner145

Sıcaktan bunalan vatandaşlar kapağı ağaç gölgesine attı. Evde rahat uyuyamadıklarını ifade eden Ahmet Kanadıkırık getirdikleri kartonları altlarına sererek cami bahçesinde rahat bir uyku çektiklerini anlattı.

 

Ramazan ayının aşırı sıcaklara denk gelmesiyle oruç tutan ve bunalan vatandaşlar çareyi ağaç gölgesinde sığınmakta buluyor.

 

Ahmet Yesevi Camiinin bahçesindeki çam ağaçları altında dinlenen çok sayıda vatandaş günün ibadet ederek ve uyuyarak geçiriyor. Arkadaşlarıyla birlikte sohbet ederek İftar saatinin gelmesini bekleyen bir grup Çankırı Postasına böyle poz verdi.

 

 

Evde sıcaktan duramadıklarını ve bu yüzden kendilerini ağaç gölgesine attıklarını belirten 65 yaşındaki Ahmet Kanadıkırık, “Evde sıcaktan bunalıyoruz, uyku dahi uyuyamıyoruz. Ahmet Yesevi’de hem ibadetimizi yapıp daha sonra bahçesine geçerek arkadaşlarımızla şakalaşıyor, sohbet ediyor ve bu şekilde iftar vaktinin gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

 

Son günlerde mevsim normallerinin üstüne düşen Çankırı’da hava sıcaklığının yeniden aratacağı meteoroloji yetkilileri tarafından bildirmekte.

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER