banner198

Çankırı eski Valisi hayatını kaybetti

Çankırı eski Valisi ve CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Çankırı eski Valisi hayatını kaybetti
banner145

Çankırı eski Valisi ve CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

 

 - Cenaze programı belli oldu.

Merhum Öner için ilk tören; 9 Nisan 2018 Pazartesi günü Saat:12:00 'da TBMM düzenlenecek. Öner, Kocatepe Camiinde  öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak.

- Aktaş'tan taziye mesajı -

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Öner'in vefatı nedeni ile taziye mesajı yayınladı. Aktaş mesajında şunları kaydetti:  İlimiz eski Valilerinden ve eski Milletvekili Ali Haydar ÖNER’in vefatını öğrenmiş olmanın üzüntüsü içerisindeyim. Merhum Valimize Allah’tan Rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim.


Ali Haydar Öner kimdir ?

Memur bir ailenin çocuğu olarak 10.07.1948’de Kayseri-Sarız’da doğdu. İlköğrenimini Kayseri’nin Tomarza, Yahyalı ve Felâhiye ilçelerinde, orta öğrenimini parasız yatılı olarak Kayseri Lisesi’nde tamamladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bilimleri Bölümünden 1971–72 öğretim yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası Maiyet Memurluğu’na kadar burs karşılığı olarak İçişleri Bakanlığı Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü Kadro Şubesi ile Genel Kurmay Hava Savunma Harekât Merkezi (ADOC- Air Defence Organizasion Center)’nde çalıştı. Maiyet Memurluğu’nu Giresun’da yaptı. Askerlik dönemini de kapsayan bu görev sonucunda katıldığı 57.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu “Üstün Derecede Başarı” notu ile bitirdi. Tomarza, Orhaneli, Gercüş, Karasu, Germencik, Erbaa, Tirebolu ve Bor Kaymakamlıklarında bulundu. Gercüş Kaymakamlığı sırasında Gercüş ve Hasankeyf Belediye Başkanlıklarını, Karasu Kaymakamlığı sırasında da Karasu Belediye Başkanlığı görevlerini üstlendi. 1993–2000 yılları arasında Bayburt Valisi olarak görev yapmıştı. Giresun Valiliği ardından 17 Haziran 2004 tarihinde Çankırı Valiliği yaptı. Isparta Valiliği görevinden, 16 Aralık 2010 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Kırklareli Valiliği görevine atanan Vali Öner, 07 Ocak 2011 tarihinde görevine başlamıştı. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Saadet Şen’le evli olan Vali Öner’in ilk eşinden Aslınaz ve Aysu adlarında iki çocuğu ve Nazlıgül ile Çınar isminde iki torunu vardı.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ARİF YÜKSEL
ARİF YÜKSEL - 6 yıl Önce

çankırı eski valimiz sayın ali haydar öner'in vefatı nedeniyle; kendisine Allah'tan rahmet ve mağfiret, kederli ailesine de baş sağlığı diliyorum.

SIRADAKİ HABER