banner198

Çankırı'da 9 kişi tutuklandı!

Çankırı'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 9 kişi tutuklandı.

Çankırı'da 9 kişi tutuklandı!
banner242
banner145
Çankırı'da "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik darbe girişimi sonrası başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 6'sı öğretim üyesi 9 kişi mahkeme tarafından tutuklandı.


Çankırı Karatekin Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Gürbüz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Hasan Akça, Kızılırmak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Öz, Rektörlük eski Özel Kalem Müdürü Kenan Akarslan, Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Çakır, Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kasım Akmaz ile Personel Şube Müdürü Savaş Başkara, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Mehmet Kara ve idari personel Recep Şenel, savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme tarafından tutuklanan 9 kişi , Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
salih saglam
salih saglam - 5 yıl Önce

Allah devletimizin ve milletimizin yanında olsun. yanlız yakinen tanıdığım çok dürüst olan insanların tutuklanmasını üzüntüyle karşılıyorum. i̇nsAllah yapılan bu yanlışlık yakın zamanda düzeltilir. mehmet kara bey evini bile kredi çekmeden kooperatif ile almış birisi olarak bu cezayı hiç bir zaman hak etmedi. çok üzülüyoruz gidecek başka vatanımız yok bırakın vatanımız için canımızı vererek burada ölelim. o fettonun yanına giden hainler asıl suçlulardır ve bunlar direk idam edilmeli.

Selami Yalçın
Selami Yalçın - 5 yıl Önce

Vatan hainlerine vatansız kansızlara bunlar az bile

SIRADAKİ HABER