banner198

Çiftçi rahat bir nefes aldı

Çankırı Ziraat Odası başkanı Nejat Gamzeli, ''Çiftçimiz, hükümetimizin aldığı bu kararla rahat bir nefes aldı'' dedi.

Çiftçi rahat bir nefes aldı
banner145

Türkiye Ziraat odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Çankırı Ziraat Odası başkanı Nejat Gamzeli, ''Çiftçimiz, hükümetimizin aldığı bu kararla rahat bir nefes aldı'' dedi.

Gamzeli, yaptığı açıklamada, zor geçen bir yılın ardından Çankırı Ziraat Odası tarafından araziye çıkılarak zarar tespiti yapıldığını belirterek, ''Çankırı Ziraat Odası tarafından yapılan bu tespit çiftçi borçlarının ertelenmesinde kullanıldı'' diye konuştu.

Ziraat odaları tarafından kurak geçen bir yılın ardından hükümete yapılan borçların ertelenmesi yönündeki teklifin olumlu karşılık bulduğunu dile getiren Gamzeli, ''Ziraat odalarının talepleri doğrultusunda TZOB genel başkanımız Şemsi Bayraktar, hükümet nezlinde girişimlerde bulundu. Taleplerimiz hükümetimiz nezlinde de olumlu karşılık bularak bakanlar kurulunda görüşüldü'' ifadelerini kullandı.

60 ilçe tabi afetlere maruz kalan çiftçilerin Ziraat bankası ve tarım kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 1 yıl süreyle ertelendiğini hatırlatan Gamzeli, ''Çiftçimiz, kışın don ve bahar aylarında da yağışların geç düşmesi nedeniyle zor bir hasat sezonu geçirdi. Bu nedenle Çiftçilerin borçları yüzde 5 faizle 1 yıl ertelendi'' dedi.

''Çiftçilerimiz borçların ertelenmesi dolayısıyla rahat bir nefes aldı'' diye konuşan Gamzeli, şunları söyledi:

''Çiftçimiz, hükümetimizin aldığı bu kararla rahat bir nefes aldı. Bundan dolayı başta başbakanımız olmak üzere bakanlarımız ve TZOB Genel başkanımız Şemsi Bayraktar’a teşekkür ederiz'' ifadelerini kullandı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER