banner198

DUYURU

Sosyal güvenceden yoksun fakir ve muhtaç durumdaki vatandaşlara yönelik yapılan 1+1 TOKİ konutlarının boş kalan 60 dairesi için müracaatlar başlıyor.

DUYURU
banner145

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü (mülga) ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında sosyal güvenceden yoksun fakir ve muhtaç durumdaki vatandaşlara yönelik  Fatih Mahallesi Tuzlu Bağları Mevkiinde yapılan 1+1 brüt 45 m² konutlardan hak sahiplerinin iptal ettirmeleri sonucu boş kalan 60 daire için müracaatlar 14/05/2012 - 01/06/2012 tarihleri arasında Çankırı Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına yapılacak.

  

BAŞVURU ŞARTLARI        :

 

  1. T.C  vatandaşı olmak,
  2. “Sosyal Konutların” yapılacağı il sınırları içerisinde en az 3( üç ) yıldır ikamet ediyor olmak,
  3. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması,
  4. 30 yaş ve üzerinde olması gerekmekte olup, ancak
    • Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
    • Babası vefat etmiş yetim bayanlarda (bekar) yaş şartı 25 yaş ve üzeri olarak belirlenmiştir.
  5. Sosyal Güvenlik Kurumlarına tabi olmamak, ( SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı’ na tabi olunmaması)
  6. 3294 sayılı Kanun’ a uygunluğu ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilmek ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alıyor ya da alabilecek durumda olmak,
Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304