banner198

Elektrikler kesildi! Manavdan meyve kasası çalındı…

Atatürk Bulvarını da içine alan Buğdaypazarı Mahallesinde saatler gece 01,50’yi gösterirken bölge karanlığa büründü.

Elektrikler kesildi! Manavdan meyve kasası çalındı…
banner145

Atatürk Bulvarını da içine alan Buğdaypazarı Mahallesinde saatler gece 01:50’yi gösterirken nedeni bilinmeyen bir sebeple elektrikler kesildi.

Uzun zamandır pek de alışık olunmayan kesinti karşısında evlerinde bir anda ışıksız kalan vatandaşlar, pencerelerde elektriklerin gelmesini beklerken yaklaşık 35 dakika bölge elektriksiz kaldı.

Bu sırada yaşanan bir olay hareketli dakikaların yaşanmasına yol açtı. Elektriklerin kesilmesiyle birlikte Atatürk bulvarındaki bir mavnadan bir kişinin içi meyve dolu kasayı çaldığını fark eden  vatandaşlar, zanlının peşinden koşmalarına rağmen, zanlı karanlıktan faydalanarak izini kaybettirmeyi başardı.

Asayiş olaylarının en az yaşandığı illerin başında gelen Çankırı'da, son günlerde meydana gelen kendini yakma, intihar teşebbüsü ve son olarak bir Bankanın ATM makinesini gündüz vakti levyeyle soyma girişimleri gösteriyor ki ekonomik krizin etkileri son günlerde şehirde iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Ekonomik krizle sarsılan borç batağındaki vatandaşlar cinnet geçirerek yanlış yollara sapabiliyor.

Çankırı icra dairesindeki hareketlilik, muhtarlıklarda biriken tebligat zarflarında görülen artış, ortadaki içler açısı tabloyu gözler önüne seriyor. 

Psikolojisi bozulan insan sayısında artış yaşanması bu etkenlerin başında geliyor.

Yetkililerin konuyla ilgili alacağı tedbirler ise merakla bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER