banner198

Vali Ali Haydar Öner TEKZİP gönderdi…

Vali Ali Haydar Öner evlendi, haberimize Ali Haydar Öner avukatları tarafından bir tekzip gönderdi. Onu yayımlıyoruz...

Vali Ali Haydar Öner TEKZİP gönderdi…
banner145

“Vali Ali Haydar Öner evlendi” haberimize halen Isparta Valisi olarak görev yapan Ali Haydar Öner avukatları aracılığıyla bir “tekzip metni” gönderdi.

 

Ali Haydar Öner vekili Dilaver Erdoğan ve Erkan Köroğlu tarafından yayımlanması talebiyle gönderilen metin içerisinde “gerekli” gördüğümüz bölümü sizlere sunuyoruz.

 

“Değerli Kamuoyu

İçerisinde bulunduğunuz bu sitede müvekkilimiz eski Çankırı Valisi şu anda ise Isparta valisi olarak görev yapmakta olan sayın Ali Haydar Öner hakkında 06.03.2009 tarihinde haber yapılmış ve bu haberde müvekkilimizin, Nigar Aydın isimli bir bayan ile evlilik yaptığı bildirilmiştir.

 

Müvekkilimiz hiçbir zaman böyle bir evlilik gerçekleştirmediği gibi adı geçen bayanın da evli olduğu tarafımızdan öğrenilmiştir. Bu sitede yer alan bu haber tamamen yalan haber olup bu haberi yayınlayanların tek amacı kamuoyuna malolmuş ve devlet kademesinde yıllarca valilik yapan müvekkilimizi bu tür iftira ve yalan haberlerle yıpratmaktır.

 

Gazetecilik gibi kutsal bir mesleği müvekkilimize iftira atmak ve onu yıpratmak adına kullanan, bir kısım kişi ve grupların oyuncağı haline gelen ve kendilerini gazeteci olarak tanıtan ve bu sitede haber yaptıklarını zanneden kişiler hakkında gerekli yasal yollara başvurulacaktır.

 

Müvekkilimiz hiçbir zaman Nigar Aydın isimli bir bayan ile evlenmemiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Av. Dilaver Erdoğan – İmza           Av. Erkan Köroğlu –İmza”

 

 

Düzeltme metni ayrı bir haber!

“Vali Ali Haydar Öner evlendi” haberimizle ilgili tarafımıza gönderilen bu düzeltme metnini yayımlama gibi bir mecburiyetimiz yoktu!

 

Bu durumun gerek keşideci gerekse vekilleri tarafından çok iyi bilindiği kanaatindeyiz.

 

Gelelim esas konuya!

6 Mart 2009  tarihinde yaptığımız “Vali Ali Haydar Öner evlendi” haberimiz iki bölümden oluşuyordu.

 

Birinci bölümde, halen Isparta Valisi olarak görev yapan Ali Haydar Öner ’in eşi Leyla Öner (Diyaroğlu)’den ayrıldığını söylüyorduk.

 

Haberin devamında da Ali Haydar Öner’in Nigar Aydın ile evlendiğini duyuruyorduk!

 

Sitemizde yayımlanan haber sonrası Çankırı’da yayım yapan Karatekin gazetesinin 7 Mart 2009 Cumartesi tarihli nüshasının 1. sayfasında “Ali Haydar Öner evlilik haberlerini yalanladı” şeklinde bir açıklama yer aldı!

 

Söz konusu haberde gazete yöneticisinin halen Isparta Valisi olarak görev yapan Ali Haydar Öner’le yapılan telefonla görüşmesi ve Vali Öner’in “Çankırılı bir dostumun beni telefonla arayarak tebrik etmesi üzerine olayı öğrendim. Evlendiğimden de, boşandığımdan da haberim yoktu.” cümleleriyle başlayan bir açıklaması takip etti!

 

Vali Ali Haydar Öner’in adı geçen gazeteye verdiği açıklamanın ne kadar “doğru”(!) olduğu bizatihi ayrıldığı eşi Leyla Diyaroğlu’nun sözleriyle ortaya koyduk!

 

Biz “gazeteci” olarak “evlendi” haberini yapmakla “iftiracı” oluyorsak, Ali Haydar Öner “boşandığımdan da haberim yoktu” açıklamasıyla nerede duruyor!

 

Takdir okuyucunun ve kamuoyunun.

 

Düzeltme metninde bir gerçek dışı iddia daha!

Tarafımıza gönderilen “düzeltme metninde” gerçek dışı şu ifadeler yer alıyor:

 

“… adı geçen bayanın da evli olduğu tarafımızdan öğrenilmiştir.”

 

Ne diyelim ki! “Boşanmadım” diyenler şimdi olayın üzerine tuz biber ekiyor; adı geçen bayanın “evli” olduğunu öğrendiklerini dile getiriyorlar!

 

Bizlere gazetecilik öğretmeye kalkanlar, meğerse kendileri “gazeteci” olmuşlar! Bunu da tarafımıza gönderilen “tekzip” metniyle öğrenmiş oluyoruz!

 

Çok kısa bir zaman içerisinde “evlenme-boşanma” olayıyla ilgili çok daha çarpıcı belge ve haberlerle yine beraber olacağız!

 

Biz konuşmayacağız… Sadece ve sadece “belgeler” konuşacak…

 

“gazeteci” kimmiş, “sistematik saldırı” neymiş, okuyucu da öğrenecek, kamuoyu da bilgilenecek…

 

Güneş balçıkla sıvanmaz…

 

Saygılarımızla…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER