banner198

Erkan Köroğlu teşekkür mesajı

Çankırı Barosu Başkanı Av. Erkan Köroğlu başkanlığa seçilmesi münasebetiyle teşekkür mesajı yayımladı.

Erkan Köroğlu teşekkür mesajı
banner145

Çankırı Barosu Başkanı Av. Erkan Köroğlu Olağanüstü Kongre sonrası başkanlığa seçilmesi münasebetiyle teşekkür mesajı yayımladı.

Köroğlu mesajında şunları söyledi:

Saygıdeğer Meslektaşlarım;

Baromuzun, 12 Haziran 2011 tarihinde siz değerli meslektaşlarımın yoğun katılımı ile gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulda sizlerin teveccühü ile Baro başkanı seçildim. Demokrasiye inanarak ve meslek kurallarına riayet ederek sandık başına gelen, tercihini benden yana kullanan, kullanmayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

Ülkemizde ve ilimizde savunma makamının sorunları ortadadır. Çalışma sürem içerisinde şahsım ve yönetimim kurulumun öncelik sırasına göre bu sorunların çözümü için gerek ilimizde gerekse ulusal alanda elinden gelen gayreti göstereceğinin bilinmesini istiyorum. Hukuk kuralları içerisinde göstereceğimiz bu çalışmalarımıza her konuda destek vereceğinize yürekten inanıyor. Şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Değerli Meslektaşlarım;

Ülkemiz, Demokrasi ve adaletin ‘daha iyi nasıl gerçekleştiririz’ tartışması yerine maalesef demokrasi ve adalet ‘var mıdır, yok mudur’ tartışmaları ile 21. YY da yol almaktadır.  Baromuz, Tam ve eksiksiz demokrasi ile Tam bağımsız tam tarafsız adaletin sağlanması adına militarist düşüncenin ürünü olan 1982 anayasası yerine geçecek Sivil anayasa fikrinin filizlerine daima su verecektir.  Bu desteğimizin, Cumhuriyetimizin temel kuralları, Büyük Atatürk ün gösterdiği hedef ve Üniter devlet geleneğinden ayrılmadan olacağının da herkes tarafından bilinmesini istiyorum.

Tüm meslektaşlarıma şahsım ve yönetim kurulum adına Çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER