banner198

FLAŞ. FLAŞ. TOKİ 45 m2 lik konut yapacak!

Çankırı Belediyesi ve TOKİ işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek yeni projede geri ödeme imkanı olmayanlar için büyük fırsat doğdu!

FLAŞ. FLAŞ. TOKİ 45 m2 lik konut yapacak!
banner145

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hak sahiplerine küçük hacimli konut yapımı konusunda TOKİ’ye verdiği talimat Çankırı’mızda da yankı buldu.

 

Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin Akman ve Belediye Başkanı İrfan Dinç’in TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile bugün (18 Aralık 2009) saat 14:00’de yaptıkları görüşmede; Çankırı Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Çankırı’ya yapılacak 3500 konuttan, hak sahipleri içerisinde geri ödeme imkanı olmayan yoksulluk sınırında olan vatandaşlarımıza 45 m2’lik konut yapımı için düğmeye basıldı.

Bu amaçla önümüzdeki günlerde Çankırı Belediyesi yetkilileri ile hak sahipleri görüşmeler yapıp, anlaşmalar sağlandıktan sonra TOKİ Projesi fiili olarak start alacak.

Alınan bu karar sonrası Çankırı’da Karatekin, Alibey, İnciliçeşme, Mimarsinan ve Karataş mahallelerinde yaşayan dar gelirli ve işsiz hak sahiplerinin aylardır sorun haline getirdikleri “Evlerimiz yıkılınca biz nerede yaşarız?” sorusu da böylece aydınlanmış oluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER