banner198

GALİP, İSMET İNÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU

Çankırı Merkezdeki İlköğretim okulları arası bilgi yarışması büyük bir çekişmeye sahne oldu.

GALİP, İSMET İNÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU
banner145

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi üyelerinin ortak karar olarak gündeme getirdiği,  İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de katkıları ile gerçekleştirilen Çankırı Merkezdeki İlköğretim okulları arası bilgi yarışması büyük bir çekişmeye sahne oldu.

 

100.Kültür Merkezinde yapılan bilgi yarışmasına toplam 6 okul katıldı. Daha önce 16 ilköğretim okulu arasında yapılan yarı finallerde başarılı olan 6 okul finalde karşı karşıya geldi. 

 

Yarışmanın sonunda okullardaki eğitim seviyesinin ve çocukların bilgi dağarcığının arzu edilen düzeye yakın olduğu gözlenirken, yarışmayı İsmet İnönü İlköğretim okulu öğrencileri birinci olarak tamamladı. Belediye Başkan Yardımcısı Arif Çayır, Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık ve okul müdürleri ile çok sayıda öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımı ile gerçekleşen bilgi yarışması sonunda dereceye giren okulların yanı sıra finale kalan tüm okulların öğrencilerine Çankırı Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

23 Nisan’da kutlanacak olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda birinci olan İsmet İnönü İlköğretim Okulu’na Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından 23 Nisan kutlamalarında sürpriz bir ödül daha verileceği belirtildi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER